Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Iraku. Krwawa niedziela w Bagdadzie

0
Podziel się:

Zamachowiec samobójca zabił w Bagdadzie co najmniej 19 osób w ataku bombowym przeprowadzonym u wejścia do szyickiego meczetu.

Wojna w Iraku. Krwawa niedziela w Bagdadzie
(PAP/EPA)
bEEaUWqd

Zamachowiec samobójca zabił w Bagdadzie co najmniej 19 osób w ataku bombowym przeprowadzonym u wejścia do szyickiego meczetu, gdzie ludzie czekali na rozpoczęcie ceremonii żałobnej. 28 osób zostało rannych.

_ Zamachowiec podszedł do wejścia do meczetu i wysadził się w powietrze w tłumie ludzi _ - powiedział funkcjonariusz policji, który pragnął zachować anonimowość. Do zamachu doszło w zamożnej dzielnicy Hartija.

Bagdad stał się w ostatnim czasie miejscem serii zamachów; do większości z nich przyznają się dżihadyści z organizacji Państwo Islamskie (IS).

bEEaUWqf

W Iraku utrzymuje się niestabilna sytuacja; ekstremistyczna sunnicka organizacja IS kontroluje terytoria na północy i wschodzie tego kraju. Dżihadyści kontrolują też duże obszary Syrii. Na zajętych przez siebie terenach w Iraku i Syrii ogłosili utworzenie kalifatu.

Czytaj więcej w Money.pl
Bagdad jest bezpieczny. Tylko do kiedy? John Allen przyznał jednak, że dżihadyści w Iraku posunęli się poważnie naprzód, zwłaszcza w zachodniej prowincji Al-Anbar.
Dramat w Iraku. Nie żyje 47 osób po zamachu W dzielnicy Talibija zamachowiec-samobójca zdetonował auto wypełnione ładunkami wybuchowymi.
Władze Kurdystanu ewakuują jazydów Kilkanaście tysięcy osób w popłochu uciekło z domów w irackie góry. Większość szła pieszo, w upale, bez wody i jedzenia.
bEEaUWqG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)