Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Iraku. Kolejny atak bombowy

0
Podziel się:

Do zamachu doszło około 28 km na północ od stolicy Iraku.

Wojna w Iraku. Kolejny atak bombowy
(AP/FOTOLINK/East News)
bFelYtYl

Zamachowiec samobójca w pasie szachida, wysadzając się w powietrze na targu pod Bagdadem, zabił 11 osób i ranił 21 - podały miejscowe źródła medyczne i policyjne .

Do zamachu doszło około 28 km na północ od stolicy Iraku, między miastami Tarmija i Miszahda. Jest to rejon starć między siłami irackimi a dżihadystami z Państwa Islamskiego, którzy opanowali duże terytoria na północy i zachodzie Iraku.

Dżihadyści rekrutują młode kobiety. Zobacz materiał wideo

Z kolei w mieście Udiam, 90 km na północny wschód od Bagdadu, zginęło czterech irackich żołnierzy, kiedy szyicka milicja, która wzięła ich za dżihadystycznych bojowników, ostrzelała samochód wiozący żołnierzy rannych w starciu z terrorystami.

bFelYtYn
Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści chcieli zalać Bagdad. Zabijają Kurdyjskie siły zbrojne natarcie w kierunku Mosulu rozpoczęły wczoraj i opanowały częściowo rejon zapory wodnej.
USA decydują się na kolejną pomoc dla Kurdów Barack Obama wyjaśnił, że Stany Zjednoczone były zmuszone do działania, ponieważ ofensywa Państwa Islamskiego posuwała się gwałtowniej w głąb Iraku, niż przewidywano.
Pół tysiąca jazydów zabitych. "Grzebani żywcem" Dżihadyści z Państwa Islamskiego już dwa dni temu grozili, że zabiją członków ponad 300 rodzin należących do mniejszości religijnej.
bFelYtYO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)