Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
12.10.2014 14:53

Wojna na Ukrainie. Trwa szturm na lotnisko w Doniecku

Prorosyjscy bojownicy próbowali wielokrotnie je zdobyć, jak dotąd bezskutecznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nie ustają walki o donieckie lotnisko. Od rana w Doniecku słychać wybuchy pocisków artyleryjskich.

Jak informuje służba [rasowa donieckiej rady miejskiej, w pobliżu lotniska, na skutek walk między separatystami a ukraińskimi siłami zginęły cztery osoby, a jedenaście zostało rannych. Zniszczono lub uszkodzono przynajmniej jedenaście budynków mieszkalnych. Przed południem jeden z nich płonął, a na niebie unosił się czarny dym.

Mieszkańcy twierdzą, ze ostrzał nie ustępuje nawet nocą. Wielu z nich ze względu na ekstremalne warunki opuściło swoje domy, choć nie wszyscy.

Prorosyjscy bojownicy próbowali wielokrotnie szturmować lotnisko, na którym znajdują się ukraińskie siły, jak dotąd bezskutecznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko będzie negocjował z Putinem? W Doniecku znowu giną cywile Poroszenko liczy na porozumienie. W okolicach donieckiego lotniska cały czas słychać wybuchy, pomimo rozejmu.
Zaskakujące wyniki sondażu na temat Doniecka Sondaż przeprowadzono tylko w obwodzie donieckim, ponieważ w ługańskim nie dało się tego zrobić ze względu na działania wojenne. Aż blisko połowa zagłosowała za...
Nowe rosyjskie oddziały na Ukrainie? Według eksperta wojskowego Dmytra Tymczuka, trwa rotacja rosyjskich wojsk na wschodzie kraju.
Tagi: wojna na ukrainie, donieck, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz