Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Teren lotniska w Doniecku znów ostrzelany

0
Podziel się:

W walkach o port lotniczy zginęło dwóch ukraińskich wojskowych. Ukraińcom udało się rozszerzyć kontrolowane przez siebie terytorium.

Targowisko w Doniecku po ostrzale
Targowisko w Doniecku po ostrzale (PAP/EPA)

Noc na donieckim lotnisku minęła stosunkowo spokojnie. Doszło tylko do jednego ostrzału po wczorajszych ciężkich walkach.

Ogółem w nocy atakowano ukraińskie pozycje na wschodzie kraju 38 razy. Separatyści stosowali broń ciężką. O północy z wyrzutni Grad ostrzelano teren lotniska w Doniecku. Pół godziny trwał późniejszy ostrzał miejscowości przyległych do portu lotniczego. W nocy bojówkarze próbowali szturmować także Debalcewe.

Wczoraj w walkach o donieckie lotnisko zginęło dwóch ukraińskich wojskowych. Ukraińcom udało się rozszerzyć kontrolowane przez siebie terytorium. Wojskowi twierdzą, że bojówkarze i rosyjscy żołnierze szturmujący port lotniczy ponieśli duże straty i wycofali się w celu uzupełnienia sił.

Ukraińcom udało się zniszczyć co najmniej cztery egzemplarze ciężkiego sprzętu wojskowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozmowa Putin-Merkel-Poroszenko. Efekt? Służba prasowa prezydenta Ukrainy podała, że w rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Petro Poroszenko wyraził zaniepokojenie nasileniem się starć na wschodzie Ukrainy.
Jak można dostać się do Donbasu? Komunikacja autobusowa nadal łączy miasta ukraińskie z terenami zajętymi przez prorosyjskich rebeliantów.
Trwa ewakuacja Polaków z Donbasu Ewakuowani będą mieli pół roku na wybór, czy chcą zostać w Polsce na stałe, czy powrócić na Ukrainę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)