Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Poroszenko przekazał broń na front

0
Podziel się:

Ukraińska armia otrzymała ponad sto sztuk ciężkiego sprzętu wojskowego.

Wojna na Ukrainie. Poroszenko przekazał broń na front
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)
bEJYmzgB

W ceremonii, która odbyła się na lotnisku w Czuhujewie pod Charkowem wziął udział prezydent Petro Poroszenko.

Część sprzętu to nowe egzemplarze, inne zostały zmodernizowane, a jeszcze inne przeszły remont po udziale w wojnie na Wschodzie. Wśród nich są czołgi, moździerze samobieżne, transportery opancerzone, a także helikoptery Mi-8 i Mi-2. Prezydent Petro Poroszenko zapowiedział, że w najbliższym czasie sprzęt trafi na Wschód: - _ Przed nami tylko część rezultatów naszej pracy. Dziś to wszystko pojedzie na front bo tam czekają na ten sprzęt z niecierpliwością _- powiedział dziś Petro Poroszenko.

Dziś na Ukrainie obchodzona jest 23. rocznica utworzenia sił zbrojnych. Eksperci są zgodni, że przez lata niepodległości armia była rozprzedawana i rozkradana. Dopiero rosyjska inwazja sprawiła, że Ukraińcy zaczęli remontować istniejący sprzęt, a zakłady zbrojeniowe zamiast eksportem zajęły się produkcją na rynek wewnętrzny.
9 grudnia na Wschodzie ma zacząć obowiązywać kolejne zawieszenie broni.

bEJYmzgD

Jak poinformował Petro Poroszenko tego dnia w Mińsku mają się odbyć kolejne rozmowy pokojowe z udziałem Rosjan, separatystów i OBWE. W czasie poprzednich, we wrześniu, ogłoszono zawieszenie broni, które przez prorosyjskich bojówkarzy nie było przestrzegane.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy rząd Ukrainy z trójką... cudzoziemców Amerykanka, Gruzin i Litwin w ekspresowym tempie otrzymali jednak ukraińskie obywatelstwo.
Rosjanie wysyłają kolejny transport, bojownicy szykują się do ataku Separatyści atakują już w dwóch obwodach. Sześciu żołnierzy zostało rannych.
Sojusz 5 partii będzie rządził na Ukrainie? W rozmowach biorą udział przedstawiciele Bloku Petra Poroszenki, Frontu Ludowego Arsenija Jaceniuka, Samopomocy, Partii Radykalnej i Ojczyzny.
bEJYmzhe
KOMENTARZE
(0)