Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Brytyjski MSZ: Putin jak tyran z XX wieku

0
Podziel się:

Szef brytyjskiej dyplomacji Philip Hammond zastrzegł, że ukraińskie siły nie pokonają rosyjskiej armii w walce.

Wojna na Ukrainie. Brytyjski MSZ: Putin jak tyran z XX wieku
(Paul Grover/Rex Features/EAST NEWS)

Szef brytyjskiego MSZ Philip Hammond zastrzegł, że ukraińskie siły nie pokonają rosyjskiej armii w walce, dlatego tylko rozwiązanie polityczne może zakończyć rozlew krwi.

_ Ukraińcy nie mogą pokonać armii rosyjskiej, to nie jest praktyczna propozycja. Musi zostać osiągnięte rozwiązanie polityczne _ - powiedział brytyjski minister spraw zagranicznych telewizji Sky News.

_ W XXI wieku ten człowiek wysłał swoje wojska przez granicę i zajął terytorium innego kraju, zachowując się jak jakiś tyran z XX wieku _ - ocenił Hammond.

Dzień wcześniej szef brytyjskiej dyplomacji, wypowiadając się w Monachium przy okazji dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa, powiedział, że żadne porozumienie pokojowe między rządem w Kijowie a prorosyjskimi separatystami nie może uznawać zdobyczy terytorialnych dokonanych przez nich od czasu ustaleń z Mińska z września 2014 roku.

Podkreślił, że jakiekolwiek porozumienie, które może wyniknąć z najnowszej niemiecko-francuskiej inicjatywy, będzie musiało uwzględnić zmiany w sytuacji na wschodzie Ukrainy od zawieszenia broni uzgodnionego w Mińsku. _ Nie rozumiem przez to zaakceptowania zdobyczy militarnych jako nieodwołalnej sytuacji _ - zastrzegł.

Według agencji Reutera postępy separatystów, głównie poczynione w okolicy miasta Debalcewe, na północny wschód od Doniecka, nadały impet inicjatywie dyplomatycznej kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande'a, którzy w czwartek i piątek odwiedzili kolejno Kijów i Moskwę.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel chce tymczasowej kapitulacji Ukrainy? Kanclerz Niemiec stara się za wszelką cenę zamrozić konflikt na Ukrainie, nie rezygnując z zasad prawa międzynarodowego - pisze Die Welt.
"Putin ma mocniejsze nerwy niż cały Zachód" Putin jako prezydent ogłosił niedawno kontynuowanie wsparcia dla syryjskiego reżimu Baszara el-Asada i w dalszym planie zamierza odgrywać kluczową rolę w negocjacjach w sprawie irańskiego programu jądrowego.
Tranzyt gazu przez Ukrainę? "Wciąż problem" _ Co się tyczy przyszłości eksportu rosyjskiego gazu do Europy, problem tranzytu przez Ukrainę wciąż istnieje _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)