Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
więzienia cia w polscce
22.07.2014 20:49

Więzienia CIA? Strasburg wyda wyrok

W czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ogłosi na piśmie orzeczenia dotyczące dwóch skarg w kwestii domniemanych tajnych więzień CIA w Polsce. Trybunał podał tę informację na swojej stronie internetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(art makes me smile/CC/Flickr)

Juro Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ogłosi na piśmie orzeczenia dotyczące dwóch skarg w kwestii domniemanych tajnych więzień CIA w Polsce. Trybunał podał tę informację na swojej stronie internetowej.

Ogłoszenie orzeczeń zaplanowano na godz. 10. Skargi na Polskę wnieśli Palestyńczyk Abu Zubajda i Saudyjczyk Abd al-Rahim al-Nashiri. Ich adwokaci domagają się uznania, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka.
Skarżący twierdzą, że w latach 2002-2003 zostali - za przyzwoleniem polskich władz - osadzeni przez CIA w tajnym więzieniu w Polsce, gdzie CIA miała ich torturować w pomieszczeniach ośrodka polskiego wywiadu w Starych Kiejkutach ma Mazurach.

Polska natomiast w postępowaniu przed Trybunałem chciała odrzucenia skarg. Trybunał wysłuchał stron w tej sprawie w grudniu zeszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Prawnicy z USA rozmawiali o więzieniach CIA W krakowskiej prokuraturze doszło do spotkania z amerykańskimi obrońcami jednego z więźniów Guantanamo, mającego w polskim śledztwie status pokrzywdzonego.
Sprawa Katynia. "To może być przełom" _ Żadne nazwisko ofiary zbrodni katyńskiej nie zostało przez Rosjan podane. Cóż to za śledztwo, jeśli ofiary są nieznane? _- mówi profesor Ireneusz Kamiński, reprezentujący rodziny ofiar przed Trybunałem.
Tagi: więzienia cia w polscce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz