Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z pseudokibicami
13.04.2011 07:53

Wielka obława na pseudokibiców

Policjanci zatrzymali w sumie 21 osób, w wieku od 24 do 40 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

*21 osób zamieszanych w obrót narkotykami, ściąganie haraczy i rozboje, w tym dwóch liderów bojówek pseudkibiców z Warszawy i Elbląga, zatrzymali policjanci z CBŚ, poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. *

Jak zaznaczył, w akcji przeprowadzonej na terenie czterech województw wzięło udział prawie 300 funkcjonariuszy m.in. z działających w Centralnym Biurze Śledczym zespołów do walki z przestępczością pseudkibiców.

_ - Policjanci z CBŚ, współpracując z Prokuraturą Okręgową Warszawa - Praga, rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która rozprowadzała od kilku miesięcy narkotyki w krajach UE, w tym także w Polsce. Chodziło o województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie i pomorskie _ - powiedział rzecznik.

Policjanci zatrzymali w sumie 21 osób, w wieku od 24 do 40 lat. _ - Wśród nich jest 30-letni Marek H. i 32-letni Daniel W. - liderzy bojówek grup pseudokibiców z Warszawy i Elbląga _ - poinformował Sokołowski. W mieszkaniach zatrzymanych policjanci zabezpieczyli narkotyki, znaczne sumy pieniędzy, amunicję i broń.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t136353.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;ma;specgrupe;do;walki;z;kibolami,19,0,802579.html) Policja ma specgrupę. Do walki z kibolami
Sprawa ta jest kolejną, w którą zaangażowane są działające w CBŚ od lutego tego roku zespoły do walki z przestępczością pseudokibiców. Ich głównymi zadaniami jest rozpracowywanie grup odpowiedzialnych za awantury stadionowe i tzw. ustawki (bójki między pseudokibicami poszczególnych drużyn). W sumie policjanci z tych zespołów zatrzymali (od lutego) 214 pseudkibiców.

_ - Działania prowadzimy obecnie w dwóch obszarach. Po pierwsze zatrzymujemy tych, którzy dopuszczają się łamania prawa na stadionach lub w jego okolicach, wykorzystując przy tym znowelizowane prawo dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych. Po drugie zatrzymujemy pseudkibiców, którzy zaangażowani są w działalność grup przestępczych _ - powiedział szef policji Andrzej Matejuk.

Jak dodał, w pierwszym przypadku na chuliganów nakładane są zakazy stadionowe. _ W drugim liczymy, że długoletnie wyroki za popełnione przestępstwa wykluczą te osoby z przychodzenia na stadiony _ - zaznaczył.

Tagi: walka z pseudokibicami, pseudokibice, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz