Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wielka manifestacja w sprawie Dutroux Martin

0
Podziel się:

Setki osób przemaszerowały ulicami Brukseli przeciwko decyzji o przedterminowym zwolnieniu z więzienia byłej żony pedofila-mordercy Marca Dutroux. Uczestnicy demonstracji domagali się też zmiany przepisów karnych. Michelle Martin, skazana na 30 lat więzienia za współudział w zbrodniach, ma wyjść z więzienia po 16. latach. Zezwolił na to w ubiegłym miesiącu sąd w Mons.

Wielka manifestacja w sprawie Dutroux Martin
(Simon Aughton/CC/Flickr)

Setki osób przemaszerowały ulicami Brukseli przeciwko decyzji o przedterminowym zwolnieniu z więzienia byłej żony pedofila-mordercy Marca Dutroux. Uczestnicy demonstracji domagali się też zmiany przepisów karnych.

Michelle Martin, skazana na 30 lat więzienia za współudział w zbrodniach, ma wyjść z więzienia po 16. latach. Zezwolił na to w ubiegłym miesiącu sąd w Mons.

Manifestację przeciwko tej decyzji zorganizowali dziś rodzice zgwałconych i zamordowanych przez Dutroux dziewczynek. _ - Niedawna decyzja sądu o przedterminowym zwolnieniu Michelle Martin była niedopuszczalna. Domagamy się dogłębnej reformy sądownictwa _ - powiedział Jean-Denis Lejeune, ojciec zamordowanej Julie.

Chodzi o zaostrzenie przepisów, by między innymi osoby skazane za ciężkie zbrodnie, nie mogły, jak obecnie, ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie. _ - Jestem tatą, mam trójkę dzieci, przyszedłem na demonstrację, bo uważam, że zmiany są konieczne. Decyzja o wcześniejszym wypuszczeniu z więzienia Michelle Martin dla mnie była straszna _ - mówił w rozmowie z Polskim Radiem jeden z uczestników demonstracji. _ - 16 lat minęło od aresztowania Dutroux i Martin, a ta sprawa wciąż wywołuje ogromne emocje. Nigdy o tym nie zapomnimy _ - powiedział mieszkaniec Brukseli.

Przeciwko wcześniejszemu zwolnieniu z więzienia byłej żony pedofila-mordercy odbyło się w ostatnim miesiącu wiele demonstracji w kilku belgijskich miastach. Także w Malonne, w którym klasztor klarysek zgodził się przyjąć do siebie Michelle Martin. Obecnie, na wniosek prokuratury, rozpatrywana jest kasacja wyroku o przedterminowym zwolnieniu. Orzeczenie ma być ogłoszone 28. sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Grozi im dożywocie. Zostaną uniewinnieni? Sąd ma zakończyć trwający ponad dwa lata proces Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z., _ Słowika _.
Prześwietlą MSW. Mają poważny powód Deskur, który w ministerstwie nadzoruje m.in. policję, odpowiadał na pytania posłów Ruchu Palikota dotyczące wydarzenia z 20 marca.
Zostali uniewinieni, ale znów są sądzeni Prokuratura domaga się uchylenia wyroku uniewinniającego. Oskarża siedmiu polskich komandosów o zbrodnię wojenną.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)