Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Weronika Marczuk, Tadeusz Iwiński, Bogusław Liberacki. SLD prezentuje jedynki na listach do PE

Z ramienia Sojuszu o mandat w europarlamencie ubiega się 130 osób. Połowa z nich to kobiety.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VIPHOTO/East News)

Połowa polityków na listach SLD do Parlamentu Europejskiego to kobiety. Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Sojuszu na eurodeputowanych oraz ich programy wyborcze.

Liderka łódzkiej listy SLD Weronika Marczuk zapowiedziała, że poza walką z bezrobociem priorytetem przedstawicieli Sojuszu będzie walka o europejskie wartości. Jej zdaniem walka o Europę toczy się nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Weronika Marczuk przekonywała, że o właśnie lewica stanie się najważniejszym elementem europy.

Tadeusz Iwiński, który będzie otwierał listę z województw Podlaskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego twierdzi, że zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego będą bardzo ważne. Unia Europejska, w jego opinii, ma przed sobą trudne wyzwania związane ze spadkiem entuzjazmu dla wspólnoty europejskiej, kryzysem ekonomicznym czy kwestionowaniem przez niektórych polityków wolności przepływu osób w UE.

Lider listy SLD w województwach Lubuskim i Zachodniopomorskim Bogusław Liberacki przypomniał, że dzięki wsparciu europosłów udało się poprawić infrastrukturę w tamtym regionie. Były minister transportu przypomniał, że udało się wybudować dużą część drogi ekspresowej S-3. Plany na najbliższe lata zakładają dalsze wsparcie tej inwestycji oraz pomoc dla polskich portów.

Z ramienia Sojuszu o mandat w europarlamencie ubiega się 130 osób. Leszek Miller powiedział, że liczy na podwojenie obecnej reprezentacji SLD w Parlamencie Europejskim. Teraz w Brukseli zasiada siedmiu europosłów z Sojuszu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Dość w Europie przewagi prawicy Berlusconiego, Camerona i Tuska z Kaczyńskim" Według Leszka Millera wyzwania dla Unii to m.in: fasadowa integracja polityczna i nacjonalizmy narodowe.
Zaatakował Leszka Millera. Usłyszał zarzuty Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego postawiła sieradzka prokuratura 55-letniemu Januszowi P., który w Sieradzu zaatakował torebką foliową napełnioną mlekiem lidera SLD Leszka Millera.
Siwiec przerwał milczenie w sprawie więzień CIA - _ Leszek Miller powinien odszczekać wszystko co mówił _ - powiedział były szef BBN.
Tagi: wybory do parlamentu europejskiego, weronika marczuk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz