Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
09.10.2012 22:52

Walki w Syrii. Powstańcy zdobyli miasto Maarrat an-Numan

Wyzwolone tereny były przez cały dzień celem ataków lotnictwa rządowego, podobnie jak niektóre przedmieścia stolicy Syrii, Damaszku, gdzie zginęło co najmniej 60 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Syryjscy powstańcy zdobyli dziś po dwudniowych zaciętych walkach miasto Maarrat an-Numan w północno-zachodniej prowincji Idlib. Przejęli większość pozycji obronnych wojsk rządowych.

Agencja EFE pisze, powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, że w pobliżu miasta toczą się jeszcze walki o koszary wojskowe. Wg tego źródła powstańcy wzięli do niewoli pół setki żołnierzy.

Wyzwolone tereny były przez cały dzień celem ataków lotnictwa rządowego, podobnie jak niektóre przedmieścia stolicy Syrii, Damaszku, gdzie zginęło co najmniej 60 osób.

Na przedmieściach stolicy Daraja - jak podało Obserwatorium - odkryto grób kilkudziesięciu ofiar wojsk rządowych.

Intensywne walki toczyły się we wtorek w niektórych dzielnicach Aleppo na północy Syrii i w Deir al-Zor na wschodzie kraju.

Według agencji SANA siły rządowe _ zlikwidowały _ w Hims i Aleppo dziesiątki _ terrorystów _, jak określa powstańców to źródło rządowe.

Liczba zabitych w wojnie domowej, która wstrząsa Syrią od marca ubiegłego roku, wyniosła już co najmniej 25 tys. 2,5 miliona Syryjczyków potrzebuje pomocy humanitarnej, a ćwierć miliona schroniło się sąsiednich krajach.

Czytaj więcej w Money.pl
Potężna eksplozja w stolicy. To była bomba Bezpośrednio po wybuchu żadna organizacja nie przyznała się do samobójczego zamachu.
Turecki prezydent namawia do wojny? Jego zdaniem upadek reżymu el-Asada jest nieunikniony, a wspólnota międzynarodowa nie może pozostać bezczynna.
Jest wyrok dla biznesmena-porywacza Jego ucieczka wywołała głośny skandal w Rumunii, była powodem dymisji szefa służb specjalnych i prokuratora generalnego.
Tagi: wojna w syrii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz