Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki na Wschodzie Ukrainy. Krwawe żniwo działań w obwodzie donieckim

0
Podziel się:

Najwięcej ofiar było w miejscowości Gorłówka pod Donieckiem.

Skutki walk w Gorłówce
Skutki walk w Gorłówce (PAP/EPA)

Donieckie władze sprostowały informację o ofiarach eksplozji niewybuchu we wsi pod Artemowskiem. Rannych zostało 7 osób, z tego troje to dzieci. Wcześniej informowano o 9 rannych dzieciach.

Ogółem w ciągu doby w obwodzie donieckim zginęło 19 cywilów, 31 zostało rannych. Najwięcej ofiar było w Gorłówce pod Donieckiem. Ludzie starają się uciekać z miasta. Są kłopoty prądem, wodą i z dostawami podstawowych produktów spożywczych, na przykład, chleb jest tylko w tych sklepach, które mają własne piekarnie. Z kolei w Ługańsku zginęła 1 osoba.

- _ Miasta są ostrzeliwane przez separatystów _- mówi rzecznik operacji antyterrorystycznej Ołeksij Dmytraszkiwski.

- _ Nasze siły nie wykorzystują wszystkich możliwości. Nie stosują cięzkiej techniki, artylerii i lotnictwa. Jej użycie uprościłoby proces wyzwalania miast, ale doprowadziłoby do ofiar wśród cywilów _- dodaje.

Separatyści starają się odzyskać stracone wcześniej pozycje. Ukraińskim żołnierzom udało się zniszczyć część kolumny terrorystów, która przedzierała się na wyżynę Sawur Mohyła. Zniszczono czołg i 2 ciężarówki z zapasami broni. Wyżyna ma srategiczne znaczenie, ponieważ pozwala na przekazanie wsparcia osobowego i sprzętowego armii, która walczy przy granicy z Rosją.

Nad Charcyzkiem separatyści próbowali zestrzelić ukraiński samolot z systemu Buk. Pilotowi udało się jednak uniknąć rakiety. Samolot bezpiecznie wylądował.

Czytaj więcej w Money.pl
Białoruś pomoże rozwiązać konflikt na Ukrainie Z prośbą o zaangażowanie się Białorusi zwrócił się ukraiński prezydent Petro Poroszenko.
Walki na wschodzie Ukrainy. Rosja ostrzega Separatyści starają się odbić swoje pozycje na wschodzie Ukrainy. Sytuacja wciąż jest napięta.
Obama i Hollande wzywają Putina do pomocy _ Trwałe rozwiązanie kryzysu na Ukrainie może być tylko polityczne _ - podkreśliły głowy państw.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)