Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki na Ukrainie. Arsenij Jaceniuk: Nie będzie rozmów z rosyjskimi terrorystami

0
Podziel się:

Premier Ukrainy oskarżył Moskwę o łamanie ustaleń dotyczących rozejmu.

Walki na Ukrainie. Arsenij Jaceniuk: Nie będzie rozmów z rosyjskimi terrorystami
(Ybilyk/wikimedia commons)

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zaapelował do władz w Moskwie o stosowanie się do formatu genewskiego i mińskiego ws. rozejmu na wschodzie Ukrainy.

_ Nie będziemy prowadzić bezpośrednich rozmów z rosyjskimi terrorystami. Jeżeli chcą pokoju, niech się stosują do ustaleń z Mińska _ - ostrzegł Jaceniuk podczas posiedzenia rządu w Kijowie. Oskarżył jednocześnie Moskwę o łamanie ustaleń dotyczących rozejmu.

_ - Rosja ze wszystkich sił próbuje odejść od formatu (mińskiego) i proponuje nam drugą Abchazję na terytorium Ukrainy _ - uznał szef rządu w Kijowie. Zapowiedział także, że ukraińskie władze będą nadal dążyć do zapewnienia pomocy humanitarnej na wschodzie kraju. Jednak jeżeli _ rosyjscy najemnicy tam pozostaną nie będzie możliwe zapewnienie pomocy socjalnej i pieniędzy _ - zaznaczył Jaceniuk.

Szef ukraińskiego rządu uznał, że najlepszą płaszczyzną do osiągnięcia porozumienia z władzami w Moskwie jest stosowanie się do formatu genewskiego, który nie zakłada udziału przedstawicieli separatystów w rozmowach.

_ - To jest wspólne stanowisko głowy państwa i szefa rządu - najlepszą i najbardziej efektywną platformą negocjacji jest format genewski _ - podkreślił Jaceniuk.

Wcześniej we wtorek premier Jaceniuk wezwał Rosję do _ poważnych rozmów _ na temat deeskalacji sytuacji w Donbasie, obarczając jednocześnie Moskwę odpowiedzialnością za wywołanie katastrofy humanitarnej na wschodzie Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina: "Rozejm istnieje tylko na papierze" Generał NATO powiedział, że oddziały rosyjskie _ dysponują potencjałem zdolnym do wywierania presji na Ukrainę _.
Co ze szczątkami ofiar katastrofy samolotu? Na miejsce katastrofy przyjadą jutro śledczy z Holandii, obserwatorzy OBWE, a także przedstawiciele władz powołanych przez separatystów.
Putin i Poroszenko na szczycie w Mediolanie Ukraiński prezydent zapowiadał wcześniej, że w Mediolanie chce rozmawiać z Putinem o pokoju w Donbasie i rozwiązaniu konfliktu gazowego między Ukrainą a Rosją.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)