Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu na Ukrainie. Co ze szczątkami ofiar?

0
Podziel się:

Na miejsce katastrofy przyjadą jutro śledczy z Holandii, obserwatorzy OBWE, a także przedstawiciele władz powołanych przez separatystów.

Katastrofa samolotu na Ukrainie. Co ze szczątkami ofiar?
(EAST NEWS)

_ __ - Nie można dziś z pewnością powiedzieć, kiedy i czy będziemy mogli odnaleźć szczątki dziewięciu ostatnich ofiar, lecz zrobimy wszystko co możliwe, w porozumieniu z miejscowymi władzami, aby tak było _ - zadeklarował szef holenderskiej dyplomacji Bert Koenders, który przybył na Ukrainę na miejsce wypadku.

Z kolei gubernator obwodu charkowskiego Ihor Bałuta dodał, że dziś wysłano do krajów, skąd pochodziły ofiary, pięć kolejnych trumien ze szczątkami. Minister Koenders dodał, że ma nadzieję, iż szczątki samolotu będą zebrane i odesłane, lecz ma świadomość, że z uwagi na sytuację w tym regionie nie wiadomo, kiedy do tego dojdzie.

W piątek przedstawiciele separatystów z Donbasu poinformowali, że w miejscu katastrofy odnaleziono dalsze szczątki ludzkie. W związku z tym wstrzymane zostały prace nad przewiezieniem wraku boeinga 777.

Według agencji TASS na miejsce katastrofy w niedzielę przyjadą śledczy z Holandii, obserwatorzy OBWE, a także przedstawiciele władz powołanych przez separatystów.

Samolot malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines 17 lipca został zestrzelony na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze odpaloną z terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów. Zginęło łącznie 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii, 43 Malezyjczyków i 38 Australijczyków.

Ukraina twierdzi, że zestrzelenie samolotu było dziełem separatystów, którzy posłużyli się rakietą przeciwlotniczą Buk rosyjskiej produkcji. Władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej zaprzeczyły tej wersji wydarzeń, a obecnie wspierają działalność ekip badawczych na miejscu katastrofy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukrainę zalała polityczna kryptoreklama Prym wiodą partie, które obawiają się, że nie dostaną się do parlamentu, jednak metodą tą posługują się praktycznie wszystkie ugrupowania - powiedział Roman Kabaczij, ekspert z Instytutu Informacji Masowej (IMI), który bada rynek mediów.
Moskwa liczy "na rozsądek władz w Kijowie" Rosja może podjąć się roli gwaranta porozumień między pospolitym ruszeniem na wschodzie Ukrainy i Kijowem.
Ukraińscy żołnierze w zasadzce. Są zabici Wczoraj w rejonie szosy łączącej Ługańsk i Artiomowsk trwały regularne starcia między ukraińskimi oddziałami a prorosyjskimi separatystami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)