Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walka z terroryzmem. Planowali zamachy w metro w Paryżu i Stanach

0
Podziel się:

Sprawozdanie z irackiej operacji wywiadowczej przedstawił premier Hajder al-Abadiraju.

Walka z terroryzmem. Planowali zamachy w metro w Paryżu i Stanach
(PAP/EPA)

Iracki premier Hajder al-Abadi ujawnił, że podczas irackiej operacji wywiadowczej wykryto spisek mający na celu atak na linie metra w Stanach Zjednoczonych i w Paryżu, przygotowany przez cudzoziemskich bojowników Państwa Islamskiego w Iraku.

Abadi, przebywający w Nowym Jorku na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, powiedział dziennikarzom, że został o tym powiadomiony przez Bagdad. Na pytanie, czy ataki mają nastąpić w najbliższym czasie, odpowiedział: _ nie jestem pewien _. Spytany, czy owym atakom zapobieżono, powiedział _ nie _ i dodał, że Stany Zjednoczone zostały zaalarmowane.

Dodał, że wśród podejrzanych o przygotowywanie tych ataków są ekstremiści z USA i Francji, którzy walczą w szeregach Państwa Islamskiego. - _ To nie Irakijczycy. Niektórzy z nich są Francuzami, niektórzy Amerykanami. Ale są w Iraku _ - powiedział.

Podkreślił, powołując się na raporty, które otrzymuje z Bagdadu, że informacje te _ wyglądają na wiarygodne _.

Reuters pisze, powołując się na _ wysokie rangą źródło w rządzie USA _, że Stany Zjednoczone nie dysponują żadnymi dowodami na poparcie tego, co Abadi powiedział o planach ataków. Inne źródło, w Kongresie USA, powiedziało tej agencji, że kongresmeni nie zostali poinformowani o żadnym zagrożeniu atakami na metro w miastach amerykańskich ze strony Państwa Islamskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Iran potwierdza. Wysłał wojska do Iraku Elitarna Gwardia Rewolucyjna liczy 125 tys. ludzi i dysponuje znacznie większym budżetem niż regularna armia irańska.
Holandia wyśle swoje myśliwce do Iraku Poza dokonywaniem lotów w przestrzeni powietrznej Iraku Holandia będzie zapewniać szkolenie wojsk irackich oraz zbrojnych formacji kurdyjskich.
Dżihadyści ścięli głowę Francuzowi. Jest film Na wideo widać klęczącego zakładnika z rękami za plecami, otoczonego przez czterech zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)