Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z pedofilią w Kenii. Amerykanin skazany na 50 lat więzienia

0
Podziel się:

59-letni Terry Ray Krieger został aresztowany przez kenijskie służby po sygnale ze strony Interpolu.

Walka z pedofilią w Kenii. Amerykanin skazany na 50 lat więzienia
(kIMDARam/Flickr)
bEIMoXqt

Obywatel Stanów Zjednoczonych został skazany przez kenijski sąd na 50 lat więzienia za produkowanie i publikowanie w internecie treści zawierających pornografię dziecięcą.

59-letni Terry Ray Krieger został aresztowany w październiku przez kenijskie służby po sygnale ze strony Interpolu. Międzynarodowa organizacja policyjna zlokalizowała w Kenii internautę, znanego jako _ Babytoddler123 _, który zamieszczał w sieci treści o charakterze pedofilskim.

Pochodzący ze stanu Michigan Krieger, cierpiący na paraliż i przykuty do wózka inwalidzkiego, początkowo utrzymywał, że jest niewinny, ale w ubiegłym miesiącu przyznał się do winy. W sądzie prosił o łagodniejszy wymiar kary ze względu na inwalidztwo.

bEIMoXqv

Sędzia podkreślał, że oskarżony wykorzystał niewinność dzieci i _ jest niepokojące, że jego odrażające czyny tak długo były niezauważone _.

Oskarżony był recydywistą. Już w 1992 roku został skazany w Stanach Zjednoczonych za czyny lubieżne wobec dziecka poniżej 13. roku życia; spędził w więzieniu trzy lata.

Przestępstwa o charakterze pedofilskim podlegają według prawa kenijskiego karze minimum sześciu lat więzienia. Sąd w Nairobi zabiegał jednak o najwyższy wymiar kary, czyli 50 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Jatka w kamieniołomie. Zamordowali 36 osób Do mordu doszło w graniczącym z Somalią hrabstwie Mandera. Ofiarami pracownicy kamieniołomu w północno-wschodniej Kenii.
Bojownicy porwali autobus i zabili 28 pasażerów Napastnicy zmusili kierowcę do zatrzymania pojazdu, zjechania z drogi, po czym nakazali pasażerom, by wysiedli i oddzielili tych, których uznali za niemuzułmanów od muzułmanów.
Mariusz T. usłyszał zarzuty. Przyznał się Zastępca Prokuratora Okręgowego w Opolu Henryk Mrozek powiedział, że zarzuty Mariuszowi T. postawiła w tym tygodniu Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich. T. usłyszał w sumie trzy zarzuty.
bEIMoXqW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)