Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z dżihadystami. Zginęło 6 żołnierzy libańskich w pobliżu granicy z Syrią

0
Podziel się:

Żołnierze jechali w patrolu zmotoryzowanym, a sprawcy użyli broni automatycznej i pocisków przeciwpancernych. Wojsko wysłało posiłki w rejon ataku i w ciągu następnych dwóch godzin trwały starcia.

Walka z dżihadystami. Zginęło 6 żołnierzy libańskich w pobliżu granicy z Syrią
(Polaris/East News)

Co najmniej sześciu żołnierzy libańskich zostało zabitych dzisiaj przez grupę zbrojną, która przeszła przez granicę z Syrią i zaatakowała ich patrol - powiadomiły źródła w siłach bezpieczeństwa i armii. Wojsko straciło kontakt jeszcze z siedmioma żołnierzami.

_ Sześć ciał właśnie przywieziono do szpitala w mieście Ras Baalbek _ - poinformowało źródło w libańskich siłach bezpieczeństwa cytowane przez agencję Reutera. Przedstawiciel armii cytowany przez AFP powiedział zaś, że w ataku dokonanym w okolicy Ras Baalbek zginęło siedmiu żołnierzy.

_ Atak nastąpił po gwałtownych walkach w tym rejonie pomiędzy wojskiem i sprawcami tego ataku _ - dodało to źródło.

Inny rozmówca AFP, z sił bezpieczeństwa, wyjaśnił, że żołnierze jechali w patrolu zmotoryzowanym, a sprawcy użyli broni automatycznej i pocisków przeciwpancernych. Wojsko wysłało posiłki w rejon ataku i w ciągu następnych dwóch godzin trwały starcia - podała AFP.

Nie jest jasne, która grupa zbrojna dokonała ataku. Do tej pory w rejonie przygranicznym armia libańska walczyła z islamistycznymi ugrupowaniami działającymi w Syrii, takimi jak Państwo Islamskie i Front al-Nusra.

Jest to najpoważniejszy atak dokonany przez dżihadystów od sierpnia przeciw siłom libańskim. Wówczas bojownicy z Frontu al-Nusra i Państwa Islamskiego napadli na położone w pobliżu granicy z Syrią miasto Arsal; po walkach zostali zmuszeni do wycofania się, ale uprowadzili kilkudziesięciu libańskich żołnierzy. Od tego czasu zabili trzech porwanych i nadal przetrzymują nieznaną liczbę zakładników.

Czytaj więcej w Money.pl
Ciężkie walki z talibami o brytyjską bazę Jak informują lokalne władze, do tej pory w starciach zginęło już 10 żołnierzy oraz 32 talibów, a walki wciąż trwają. Żołnierze twierdzą, że rebelianci atakują bazę z kilku stron równocześnie.
Paczki dla żołnierzy. W nich nie tylko smakołyki Żołnierze znajdą w przesyłkach upominki - zwykle są to książki, pisma i kosmetyki oraz przedmioty kojarzące się im z domem - rodzinne filmy na dvd i zdjęcia.
Kanadyjczycy zbombardowali islamistów Kanadyjskie samoloty działają w ramach międzynarodowej koalicji pod wodzą USA - poinformował minister obrony Kanady Robert Nicholson.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)