Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwo islamskie
16.12.2014 10:52

Walka z dżihadystami. W Hiszpanii zatrzymano ludzi, którzy rekrutowali kobiety

Cztery kobiety oraz trzech mężczyzn zatrzymano w Barcelonie, w hiszpańskich enklawach w Maroku - Ceucie i Melilli - oraz w marokańskim mieście Fnideq. Operację przeprowadziły wspólnie hiszpańskie i marokańskie siły bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dweekly/CC/Flickr)

Siedem osób zatrzymano rano w Hiszpanii i w Maroku w ramach śledztwa w sprawie rekrutowania kobiet do organizacji dżihadystycznej Państwo Islamskie (IS) oraz wysyłania ich do Syrii i Iraku - poinformowało hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Cztery kobiety, w tym niepełnoletnia, oraz trzech mężczyzn zatrzymano w Barcelonie, w hiszpańskich enklawach w Maroku - Ceucie i Melilli - oraz w marokańskim mieście Fnideq, oddalonym o 2 km od Ceuty. Operację przeprowadziły wspólnie hiszpańskie i marokańskie siły bezpieczeństwa.

Około stu obywateli Hiszpanii przyłączyło się do _ dżihadystycznych milicji _ działających w Iraku i Syrii - powiedział w połowie listopada ambasador Hiszpanii w Iraku Jose Maria Ferre de la Pena podczas konferencji na temat IS. Ugrupowanie to kontroluje znaczne tereny w Iraku i Syrii, na których ogłosiło kalifat.

Jak pisze agencja AFP, hiszpańskich dżihadystów w szeregach IS jest stosunkowo niewiele w porównaniu do setek Francuzów, Brytyjczyków czy Niemców, którzy przyłączyli się do tej sunnickiej organizacji. Mimo to zjawisko to niepokoi władze w Madrycie. Dotyczy ono przede wszystkim Ceuty i Melilli, skąd pochodzi większość hiszpańskich dżihadystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińczycy też walczą po stronie dżihadystów Pekin uważa, że radykalni muzułmanie mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Państwa Środka.
Francuzi rozbili wielką siatkę dżihadystów Akcje przeprowadzono głównie na południu kraju, w okolicach Tuluzy, a także w pobliżu Paryża i na północy, w Normandii.
Brytyjscy żołnierze wrócą na wojnę do Iraku Dżihadyści przestali działać w otwartym polu i zmasowanych formacjach, mieszając się z ludnością cywilną irackich miast i wsi.
Tagi: państwo islamskie, dżihadyści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz