Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walka o Kobane. Iraccy peszmergowie dołączyli do walk

0
Podziel się:

Kurdyjscy bojownicy z Iraku (peszmergowie) dołączyli do walk przeciwko dżihadystom z Państwa Islamskiego.

Walka o Kobane. Iraccy peszmergowie dołączyli do walk
(PAP/EPA)

Tak poinformował przedstawiciel władz regionu Kobane, Idris Nassan, cytowany dziś przez agencję Reutera.

Nassan powiedział, że iraccy Kurdowie dysponujący artylerią dalekiego zasięgu dołączyli do walk w nocy z soboty na niedzielę. _ Peszmergowie dołączyli do walki wczoraj późnym wieczorem i bardzo zmienili sytuację dzięki swojej artylerii _ - oświadczył.

Jednak, jak zauważa Reuters, niemożliwe jest obecnie ocenienie, czy doszło do postępu w walkach przeciwko IS.

Przybycie 150 bojowników z Iraku nastąpiło dzięki decyzji Turcji, która po raz pierwszy zgodziła się przepuścić siły spoza Syrii w celu wsparcia syryjskich Kurdów. Bronią oni Kobane od ponad 40 dni.

Peszmergowie wyruszyli z Turcji w piątek w konwoju składającym się z kilkunastu ciężarówek i dżipów wraz z pojazdami opancerzonymi. W celu utorowania drogi dysponującym ciężkim sprzętem bojownikom samoloty koalicji pod kierunkiem USA ostrzeliwały pozycje IS wokół Kobane.

Kobane to kurdyjska nazwa leżącego przy granicy z Turcją miasta Ajn al-Arab. Ma ono strategiczne znaczenie, bowiem jego opanowanie umożliwiłoby Państwu Islamskiemu przejęcie kontroli nad znacznym terytorium wzdłuż granicy syryjsko-tureckiej.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/m260674.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walka-z-dzihadystami-w-strone-syrii-wyruszyl,231,0,1650151.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W stronę Syrii jedzie konwój. Rośnie napięcie W celu utorowania drogi dysponującym ciężkim sprzętem peszmergom samoloty koalicji pod kierunkiem USA ostrzeliwały pozycje IS wokół Kobane.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/m323763.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konwoj-ciezarowek-z-bronia-i-amunicja-dla,148,0,1648020.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bojownicy jadą w stronę granicy Syrii z Turcją Samolot z około 80 kurdyjskimi bojownikami z Iraku wylądował w mieście Sanliurfa na południu Turcji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/m324470.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna-z-panstwem-islamskim-bojownicy-z-iraku,188,0,1644476.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Iraccy bojownicy na odsiecz miastu Kobane - _ Zostałem poinformowany o porozumieniu, zgodnie z którym dwustu kurdyjskich bojowników z Iraku ma przejść przez Turcję do Syrii _ - mówi prezydent Turcji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)