Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera taśmowa
14.07.2014 09:31

Waldemar Pawlak broni partyjnego kolegi: Śledczy nic nie znaleźli

W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach śledztwa dotyczącego praktyk korupcyjnych na Podkarpaciu, przeszukało między innymi biuro poselskie Jana Burego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Były lider PSL ocenia, że służby nie znalazły niczego, co mogłoby obciążać jego partyjnego kolegę, szefa klubu Ludowców Jana Burego. W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach śledztwa dotyczącego praktyk korupcyjnych na Podkarpaciu, przeszukało między innymi biuro poselskie Jana Burego.

W radiowej Trójce Waldemar Pawlak mówił, że zamieszanie wokół Jana Burego spowodowało niejasną atmosferę. Jeżeli byłyby poważne zarzuty wobec Jana Burego, sam deklarował odejście - stwierdził Pawlak.

- _ Nie znaleziono nic z tego, co było szukane. Jeżeli by coś było, to już w piątek byłyby głośne informacje o obciążających dowodach _ - mówił były lider PSL.

Waldemar Pawlak przypomniał, że Jan Bury do tej pory nie został przesłuchany w żadnej z ról - ani świadka, ani podejrzanego, więc niejasna atmosfera wokół niego istnieje. Skomentował też doniesienia dzisiejszej Rzeczpospolitej, według której _ śledczy mają mocne dowody na korupcyjny układ na Podkarpaciu _.

Sprawa płatnej protekcji i przeszukań stała się bezpośrednim powodem zamieszania w trakcie piątkowego głosowania nad wotum nieufności wobec szefa MSW. Waldemar Pawlak przed głosowaniem zgłosił wniosek o odłożenie go na 2 tygodnie, by w tym czasie wyjaśnić motywy działania CBA i Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Śledczy badają sprawę dwóch biznesmenów, powołujących się na wpływy. Wśród osób, których dotyczyły do tej pory czynności prokuratorów znaleźli się wiceminister infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz, szefowa prokuratury apelacyjnej w Rzeszowie Anna Habało czy były szef rzeszowskich prokuratorów Zbigniew Niezgoda.

Czytaj więcej w Money.pl
"Moja podsłuchana rozmowa niewarta publikacji" - _ Nie było żadnego interesu publicznego w jej ujawnianiu, to był wyłącznie interes nakładu jednej z gazet _ - uważa szef polskiej dyplomacji.
PSL żąda zmian w rządzie. Sienkiewicz odejdzie? W tym tygodniu Sejm ma zdecydować o losach ministra Sienkiewicza a także rozpatrzyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu.
Wypowiedzi Giertycha zbada rzecznik dyscyplinarny Według tygodnika były lider LPR miał składać szokujące propozycje podczas prywatnego spotkania z dziennikarzem.
Tagi: afera taśmowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz