Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Waldemar Pawlak broni partyjnego kolegi: Śledczy nic nie znaleźli

0
Podziel się:

W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach śledztwa dotyczącego praktyk korupcyjnych na Podkarpaciu, przeszukało między innymi biuro poselskie Jana Burego.

Waldemar Pawlak broni partyjnego kolegi: Śledczy nic nie znaleźli
(kprm.gov.pl)

Były lider PSL ocenia, że służby nie znalazły niczego, co mogłoby obciążać jego partyjnego kolegę, szefa klubu Ludowców Jana Burego. W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach śledztwa dotyczącego praktyk korupcyjnych na Podkarpaciu, przeszukało między innymi biuro poselskie Jana Burego.

W radiowej Trójce Waldemar Pawlak mówił, że zamieszanie wokół Jana Burego spowodowało niejasną atmosferę. Jeżeli byłyby poważne zarzuty wobec Jana Burego, sam deklarował odejście - stwierdził Pawlak.

- _ Nie znaleziono nic z tego, co było szukane. Jeżeli by coś było, to już w piątek byłyby głośne informacje o obciążających dowodach _ - mówił były lider PSL.

Waldemar Pawlak przypomniał, że Jan Bury do tej pory nie został przesłuchany w żadnej z ról - ani świadka, ani podejrzanego, więc niejasna atmosfera wokół niego istnieje. Skomentował też doniesienia dzisiejszej Rzeczpospolitej, według której _ śledczy mają mocne dowody na korupcyjny układ na Podkarpaciu _.

Sprawa płatnej protekcji i przeszukań stała się bezpośrednim powodem zamieszania w trakcie piątkowego głosowania nad wotum nieufności wobec szefa MSW. Waldemar Pawlak przed głosowaniem zgłosił wniosek o odłożenie go na 2 tygodnie, by w tym czasie wyjaśnić motywy działania CBA i Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Śledczy badają sprawę dwóch biznesmenów, powołujących się na wpływy. Wśród osób, których dotyczyły do tej pory czynności prokuratorów znaleźli się wiceminister infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz, szefowa prokuratury apelacyjnej w Rzeszowie Anna Habało czy były szef rzeszowskich prokuratorów Zbigniew Niezgoda.

Czytaj więcej w Money.pl
"Moja podsłuchana rozmowa niewarta publikacji" - _ Nie było żadnego interesu publicznego w jej ujawnianiu, to był wyłącznie interes nakładu jednej z gazet _ - uważa szef polskiej dyplomacji.
PSL żąda zmian w rządzie. Sienkiewicz odejdzie? W tym tygodniu Sejm ma zdecydować o losach ministra Sienkiewicza a także rozpatrzyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu.
Wypowiedzi Giertycha zbada rzecznik dyscyplinarny Według tygodnika były lider LPR miał składać szokujące propozycje podczas prywatnego spotkania z dziennikarzem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)