Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Szwajcarii wykoleiły się wagony pociągu pasażerskiego

0
Podziel się:

Trzy wagony pasażerskie wypadły z szyn i wiszą nad przepaścią. Przyczyną zdarzenia było osunięcie ziemi z powodu ulewnych opadów.

W Szwajcarii wykoleiły się wagony pociągu pasażerskiego
(PrntScrn/YouTube)

Liczba rannych w katastrofie kolejowej w Szwajcarii wzrosła do 11. Według policji kantonu Gryzonia, stan pięciu osób jest ciężki. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala.

Około 200 osób było w pociągu pasażerskim, który wykoleił się w Szwajcarii. Trzy wagony pasażerskie wypadły z szyn i wiszą nad przepaścią.

Przyczyną zdarzenia, do którego doszło koło miasta Tiefencastel w kantonie Gryzonia na wschodzie kraju, było osunięcie ziemi z powodu ulewnych opadów, które nawiedziły w ostatnich dniach Szwajcarię.

Wielu z pasażerów pociągu w szoku postanowiło na piechotę wrócić do najbliższego dworca kolejowego. Jak informuje policja , otrzymują oni pomoc psychologiczną.

Cztery helikoptery ratownicze znajdują się na miejscu wypadku, do którego nie mogą dojechać karetki pogotowia. Do wiaduktu nie dochodzi żadna droga.

Do wykolejenia wagonów z szyn doszło dziś około południa. Pociąg jechał z Chur do Sankt Moritz. Cała trasa jest aktualnie zablokowana, na miejscu kursują autobusy zastępcze.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa kolejowa pod Moskwą. Są zabici W pobliżu stacji skład towarowy uderzył w pociąg pasażerski, który jechał z Moskwy do Kiszyniowa. Wykoleiły się dwa wagony z pasażerami i szesnaście towarowych.
Nie chcą ustawowej płacy minimalnej Około 77 proc. Szwajcarów wypowiedziało się w dzisiejszym referendum przeciw gwarantowanej ustawą płacy minimalnej w wysokości około 22 franków (24,7 USD) za godzinę.
W katastrofie zgineło 47 osób. Ruszył proces Prokuratura Generalna Kanady postawiła w poniedziałek zarzuty przedsiębiorstwu transportowemu MM&A i trzem jego pracownikom w związku z wykolejeniem się w ubiegłym roku w prowincji Quebec pociągu wiozącego ropę naftową. W katastrofie śmierć poniosło 47 osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)