Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Egipcie skazano 78 nieletnich zwolenników Mursiego

0
Podziel się:

Według agencji MENA niepełnoletni byli członkami Bractwa Muzułmańskiego i uczestniczyli w antyrządowych protestach, do których nawoływała ta organizacja. Blokowali drogi i straszyli spokojnych obywateli.

W Egipcie skazano 78 nieletnich zwolenników Mursiego
(James Buck/CC/Flickr)

Na dwa do pięciu lat więzienia skazał dziś egipski sąd 78 niepełnoletnich za przynależność do organizacji terrorystycznej. Nastolatki podczas protestów domagały się powrotu na stanowisko prezydenta Mohammeda Mursiego, który został obalony przez armię w ub.r.

Organizacje międzynarodowe regularnie oskarżają nowe egipskie władze o naruszanie praw człowieka. Za _ bezprecedensowe w najnowszej historii _ ONZ uznało skazanie na śmierć setek zwolenników Mursiego w zbiorowym procesie.

Jak poinformowały agencję AFP źródła rządowe, w środę sąd w Aleksandrii na północy kraju skazał na dwa do pięciu lat pozbawienia wolności chłopców w wieku od 13 do 17 lat, którzy w ostatnich trzech miesiącach brali udział w różnych demonstracjach.

Według agencji MENA niepełnoletni byli członkami Bractwa Muzułmańskiego i uczestniczyli w antyrządowych protestach, do których nawoływała ta organizacja. _ Blokowali drogi i straszyli spokojnych obywateli _ - pisze MENA.

Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi, zwyciężyło we wszystkich wyborach od upadku reżimu prezydenta Hosniego Mubaraka na początku 2011 r. Rok po rewolcie Mursi został wybrany na szefa państwa, ale na początku lipca 2013 r. wojsko odsunęło go od władzy. Wcześniej miliony Egipcjan wyszły na ulice, by domagać się jego ustąpienia i zarzucając mu dążenie do islamizacji społeczeństwa.

Od tego czasu policja i armia zabiły 1,4 tys. demonstrantów, którzy chcieli powrotu Mursiego, a ponad 15 tys. jego zwolenników trafiło do więzienia. Nowe władze uznały Bractwo za organizację terrorystyczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Proces Mursiego odroczony. Protest obrońców Wszystko przez to, że podsądni zostali umieszczeni w dźwiękoszczelnych klatkach.
Mursi w sądzie w klatce. Dlaczego? W Kairze rozpoczął trzeci z czterech procesów obalonego przez wojsko prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego. Jest on oskarżony o szpiegostwo.
Nowe zarzuty dla Mursiego. Czwarty proces Mursi ma się pojawić 28 stycznia przed sądem w związku z oskarżeniem dotyczącym masowych ucieczek z więzień w 2011 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)