Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ustawa antyaborcyjna. Barbarzyński projekt czy kres mordowania dzieci?

0
Podziel się:

Premier namawia do kompromisu: co prawda nikogo nie satysfakcjonuje, ale...

Ustawa antyaborcyjna. Barbarzyński projekt czy kres mordowania dzieci?
(Reporter)

Ważą się losy obywatelskiego projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną. Podczas wczorajszej debaty PO i SLD zgłosiły wniosek o odrzucenie nowelizacji w pierwszym czytaniu, który poprze Ruch Palikota. Pozostałe kluby - PiS, PSL i Solidarna Polska - chcą dalszych prac nad projektem w komisji sejmowej. Donald Tusk namawia tymczasem do kompromisu.

Projekt zakazuje przerywania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu. Jak powiedziała w Sejmie Kaja Gądek, przedstawicielka inicjatywy ustawodawczej _ Stop Aborcji _: _ nowelizacja ta ma położyć kres mordowaniu nienarodzonych dzieci, u których przesłanki medyczne wskazują na podwyższone ryzyko wystąpienia niepełnosprawności lub choroby, zagrażającej ich życiu _

Temat jak zwykle wywołał silne emocje. - _ Jest mi niezmiernie przykro, że ktoś sobie zadał tyle trudu, by zebrać podpisy pod takim barbarzyńskim projektem _ - mówił Armond Rywiński z Ruchu Palikota. -_ Znajdźcie w sobie dość szacunku dla inicjatywy obywatelskiej. Nie odrzucajcie tego projektu w pierwszym czytaniu _ - apelował Tomasz Latos z PiS-u.

Jeszcze przed debatą sejmową premier Donald Tusk powiedział, że w sprawie aborcji najlepiej jest zachować dotychczasowy kompromis. - _ Jest on naprawdę dużą wartością. Co prawda nikogo nie satysfakcjonuje w stu procentach, ale nikogo też nie rani w sposób trudny do zniesienia _ - mówi premier.

Jest to już druga próba zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Rok temu Sejm odrzucił podobny projekt autorstwa Solidarnej Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne głosowanie w sprawie aborcji Politycy SLD zapowiedzieli, że złożą wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.
Tusk zwolennikiem status quo. W jakiej sprawie? - _ Nie jestem zwolennikiem najbardziej progresywnych projektów z różnych względów. Przede wszystkim bardzo obawiam się także skutków społecznych i publicznych _ - powiedział Tusk.
Oni sprzeciwili się premierowi. Aborcja... - _ Głosowałem za prawem dzieci poczętych do życia _- tłumaczy po głosowaniu w sprawie prawa dotyczącego aborcji poseł PO Jacek Tomczak.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)