Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA o prawach człowieka w Polsce. Są zastrzeżenia

0
Podziel się:

Takie zastrzeżenia amerykański Departament Stanu wysunął pod adresem Polski w dorocznym raporcie na temat przestrzegania praw człowieka na świecie.

USA o prawach człowieka w Polsce. Są zastrzeżenia
(Andrzej Zbraniecki / East News)
bEJtSARN

Przewlekłość procedur sądowych, przypadki rasizmu oraz dyskryminacja mniejszości. Takie zastrzeżenia amerykański Departament Stanu wysunął pod adresem Polski w dorocznym raporcie na temat przestrzegania praw człowieka na świecie.
Według raportu, Polska jest państwem w pełni demokratycznym a władze
generalnie respektują prawa człowieka i ścigają osoby dokonujące nadużyć.

Autorzy dokumentu zgłaszają jednak szereg zastrzeżeń. Jako najpoważniejszy problem uznają przypadki ksenofobii i rasizmu, w tym przestępstwa z nienawiści oraz incydenty antysemickie.

Amerykanie wytykają nam także przewlekłość procedur sądowych, co utrudnia wymierzanie sprawiedliwości. Stwierdzają też, że zawarte w polskim kodeksie karnym przepisy dotyczące zniesławiania urzędników państwowych ograniczają wolność wypowiedzi i wolność prasy.

bEJtSARP

W sferze społecznej Departament Stanu krytykuje wciąż istniejącą w
Polsce korupcję, dyskryminację kobiet na rynku pracy, wykorzystywanie seksualne
dzieci oraz dyskryminację mniejszości etnicznych oraz seksualnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Francuskie władze walczą z dużym problemem Społeczność żydowska we Francji liczy obecnie ponad pół miliona ludzi i jest największą na świecie po Izraelu i Stanach Zjednoczonych.
Cimoszewicz walczy z korupcją na Ukrainie - W każdej instytucji, gdzie takie zjawisko występowało kiedyś w Polsce, można było znaleźć ludzi uczciwych. Na Ukrainie w wymiarze sprawiedliwości trudno o jedną osobę o czystych rękach - mówi były premier w wywiadzie dla Money.pl.
Korupcja w Chinach. Kolejne zatrzymania Prokurator generalny poinformował o aresztowaniu Qi Dacaia, byłego wiceprezesa koncernu energetycznego China Southern Power Grid.
Unia chce odejścia przewodniczącego FIFA Zdaniem europosłów, w FIFA panuje "głęboko zakorzeniona, szalejąca korupcja o charakterze systemowym".
bEJtSASq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)