Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Udaremniono poważny zamach we Francji

0
Podziel się

23-letni żołnierz podejrzany o planowanie ataku na meczet został aresztowany na terenie bazy sił powietrznych pod Lyonem na wschodzie Francji.

Udaremniono poważny zamach we Francji
(ABACA/EAST NEWS)
bEqAPqUR

23-letni żołnierz podejrzany o planowanie ataku na meczet został aresztowany na terenie bazy sił powietrznych pod Lyonem na wschodzie Francji - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Zatrzymany mężczyzna, który miał poglądy _ bliskie skrajnej prawicy _, w ubiegłym roku przeprowadził atak na meczet w regionie Bordeaux, nie wyrządzając poważnych szkód - podał resort w komunikacie.

Nie poinformowano, kiedy doszło do zatrzymania.

bEqAPqUT

Francuskie siły bezpieczeństwa zmagają się z falą incydentów o podłożu skrajnie prawicowym. W lipcu rząd zlikwidował kilka organizacji ekstremistycznych, po tym gdy w bijatyce między członkami kilku z nich zginęła jedna osoba.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach terrorystyczny w Anglii. Był wybuch To odwet na śmierć szeregowca, zamordowanego na środku ulicy przez dwóch islamistów?
Gorąca noc w Paryżu. Petardy i gaz łzawiący Kilkudziesięciu młodych ludzi zgromadziło się pod komisariatem w Trappes i obrzucało stróży prawa petardami. Władze rozmieściły oddziały prewencji, w odwodach stało 20 furgonów policyjnych i oddział uzbrojony w gaz łzawiący.
Druga noc zamieszek na przedmieściach Protesty mają związek z egzekwowaniem we Francji zakazu zakrywania twarzy, m.in. muzułmańskimi zasłonami.
bEqAPqVu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)