Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ucieczka z więzienia w Meksyku. Pomogli strażnicy?

0
Podziel się:

Stu trzydziestu dwóch osadzonych uciekło przez wykopany tunel z więzienia w Piedras Negras w stanie Coahuila na północy Meksyku przy granicy z USA.

Ucieczka z więzienia w Meksyku. Pomogli strażnicy?
(PAP/EPA)

Stu trzydziestu dwóch osadzonych uciekło przez wykopany tunel z więzienia w Piedras Negras w stanie Coahuila na północy Meksyku przy granicy z USA. Do ucieczki doszło w poniedziałek czasu miejscowego.

Tunel miał 1,2 m szerokości i 7 m długości. Wykopany został 2,9 m pod ziemią; zaczynał się w więziennej stolarni, a wyjście znajdowało się niedaleko budki strażniczej.

Agencja AFP precyzuje, że więźniowie przecięli drut kolczasty i wychodzili jeden po drugim.

Władze sądownicze stanu Coahuila o ucieczce zostały zaalarmowane przed dyrekcję więzienia Piedras Negras leżącego niedaleko granicy z USA. Przejrzano listę osadzonych i stwierdzono, że uciekło 132 osadzonych.

Władze stanowe skontaktowały się z władzami USA w celu _ podjęcia odpowiednich kroków _. Rozpoczęto zakrojoną na szeroką skalę akcję poszukiwawczą.

Od 2010 roku w Meksyku zanotowano wiele masowych ucieczek z więzień. 17 grudnia 2010 r. z zakładu w Nuevo Laredo w stanie Tamaulipas na północnym wschodzie kraju zdołało zbiec 141 więźniów.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleziono 17 ciał. Nagich i okaleczonych Wszyscy zostali zastrzeleni, a ich ciała były spętane łańcuchami. Wszyscy zabici to mężczyźni.
Marynarze ujęli bossa meksykańskiej mafii Za ujęcie szefa kartelu narkotykowego Gulf Jorge'a Costillę, alias El Coss, oferowano 2,2 mln dolarów.
Kupił 5 milionów głosów za brudne pieniądze? Po poprzednich wyborach także zakwestionował ich uczciwość, organizując demonstracje w całym kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)