Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uchylenie immunitetu Stanisławowi Pięcie. Sejm przeciwny

0
Podziel się:

Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu Stanisławowi Pięcie (PiS). Chciało tego stowarzyszenie Pracownia Różnorodności.

Uchylenie immunitetu Stanisławowi Pięcie. Sejm przeciwny
(Piotr VaGla Waglowski/własność publiczna/wikipedia)

Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu Stanisławowi Pięcie (PiS). Chciało tego stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, bo Pięta pytał, dlaczego wystawa _ Ars Homo Erotica _ ogranicza się do homoseksualizmu i _ chce dyskryminować twórczość nekrofilów, pedofilów i zoofilów _.

Za uchyleniem immunitetu Pięcie głosowało w piątek 219 posłów; przeciwko było 176; 35 posłów wstrzymało się od głosu. Wobec nieuzyskania bezwzględnej większości głosów - 231 - Sejm nie uchylił posłowi immunitetu. Takie głosowanie rekomendowała posłom komisja regulaminowa i spraw poselskich.

Następnie na mównicę wyszedł poseł Ruchu Palikota Artur Górczyński. Postulował, by sejmowa komisja etyki poselskiej zajęła się tym, że po głosowaniu Pięta pokazał sali _ po raz kolejny gest Kozakiewicza _. Marszałek Ewa Kopacz powiedziała, że nie widziała tego.

W czerwcu 2010 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie otwarto wystawę zatytułowaną _ Ars Homo Erotica _, na której zgromadzono 250 dzieł sztuki - od antyku do współczesności - dotyczących tematyki homoseksualizmu. Projekt wystawy wzbudzał kontrowersje na długo przed ostatecznym jej przygotowaniem. W październiku 2009 roku ekspozycja stała się tematem dyskusji na forum Sejmu, gdy Pięta skierował do ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego interpelację na ten temat.

Pięta kwestionował prawo władz Muzeum Narodowego do zorganizowania tego rodzaju wystawy w _ skarbcu kultury narodowej _ oraz określił jej projekt, jako _ próbę zawłaszczenia przestrzeni publicznej przez lobby homoseksualne _. _ Dlaczego pan profesor Piotrowski, dyrektor Muzeum Narodowego, ogranicza się tylko do dzieł odnoszących się do homoseksualizmu, dlaczego chce dyskryminować twórczość nekrofilów, pedofilów i zoofilów? Homoseksualizm jest dewiacją podobną do każdej z powyższych _ - napisał Pięta w interpelacji do Zdrojewskiego.

Słowami polityka PiS poczuło się dotknięte stowarzyszenie Pracownia Różnorodności i pod koniec października 2010 roku skierowało przeciwko niemu prywatny akt oskarżenia do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście. Aby jednak sąd mógł się zająć sprawą, poseł musiałby zrzec się immunitetu lub immunitet ten musiałby zostać mu uchylony przez Sejm.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą powołać nowego rzecznika. Do walki z... Według Ryszarda Kalisza (SLD) urząd jest potrzebny, choćby po to, by odciążyć RPO; politycy innych klubów są jednak sceptyczni.
Ważne decyzje w Sejmie. Oglądaj na żywo Sejm, który dzisiaj po godz. 9 wznowił obrady, będzie głosować m.in. w sprawie ratyfikacji traktatu akcesyjnego Chorwacji do UE.
To pozwoli "odbetonować" scenę polityczną Likwidację obecnego modelu finansowania partii politycznych i wprowadzenie w zamian ujednoliconego odpisu podatkowego na partie - postuluje Ruch Palikota.
Już za kilka tygodni będzie łatwiej zmienić płeć Posłowie zajmą się projektem, gdy zostanie uzupełniony.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)