Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
17.11.2014 20:08

Trzecia wojna światowa wybuchnie z winy Ukrainy

Ukraina prowadzi Europę do wojny i jest podżegaczem do wywołania światowego konfliktu - cytują słowa Żyrinowskiego rosyjskie agencje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jürg Vollmer / Maiakinfo/CC/Wikimedia)

Władimir Żyrinowski ostrzega, że kryzys ukraiński może doprowadzić do wybuchu trzeciej wojny światowej. Rosyjski polityk porównał Ukrainę do Serbii z 1914 r., która stała się iskrą zapalną dla rozpętania globalnego konfliktu.

W opinii szefa Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, III wojna światowa jest jak najbardziej prawdopodobna. _ Ukraina prowadzi Europę do wojny i jest podżegaczem do wywołania światowego konfliktu _ - cytują słowa Żyrinowskiego rosyjskie agencje. Rosyjski deputowany kolejny raz przewiduje rozbiór Ukrainy sugerując, że Polska weźmie Lwów, Tarnopol, Iwano-Frankowsk i inne miasta.

To nie pierwsza tego typu wypowiedź Władimira Żyrinowskiego. To on był jednym z autorów listu Dumy Państwowej do Polaków, aby zabrali sobie dawne polskie ziemie, obecnie leżące w granicach Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Plan Marshalla dla Ukrainy? "Sprawa życia lub..." W kwietniu rząd w Kijowie i Międzynarodowy Fundusz Walutowy zawarły dwuletnie porozumienie przewidujące pomoc dla Ukrainy w wys. 33 mld USD.
Separatyści organizują wybory w Donbasie. Kijów ostrzega: Nie wychodźcie z domów Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że dochodzi do przypadków łamania prawa zamieszkujących ten region obywateli Ukrainy.
Już 4 tysiące ofiar klonfliktu na Ukrainie Nowe dane opublikowano na dwa dni przed wyborami na opanowanych przez prorosyjskich separatystów terenach na wschodzie kraju.
Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2019

JaNie z winy Ukrainy, nie z winy Ukrainy p. Żyrinovsky - z winy sowieckich apetytów na Ukrainę.

Rozwiń komentarze (1)