Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trotyl na wraku Tupolewa. Jest nowy wątek w śledztwie?

0
Podziel się:

Według Rzeczpospolitej, polscy biegli i śledczy kilka tygodni temu badając wrak znaleźli na nim ślady trotylu i nitrogliceryny.

Trotyl na wraku Tupolewa. Jest nowy wątek w śledztwie?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETMNOaJ

Rzecznik rządu nie ma informacji, by premier został powiadomiony o śladach materiałów wybuchowych we wraku prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem.

Według Rzeczpospolitej, polscy biegli i śledczy kilka tygodni temu badając wrak znaleźli na nim ślady trotylu i nitrogliceryny. Gazeta napisała, że informację przekazał osobiście premierowi prokurator generalny Andrzej Seremet.

Rzecznik rządu Paweł Graś w rozmowie w TVP1 nie mógł potwierdzić informacji gazety. - _ Prokurator rzeczywiście od czasu do czasu w różnych sprawach z Panem premierem się spotyka. Są to najczęściej spotkania w cztery oczy i nie wiem, czy rzeczywiście dzisiejsze doniesienia były przedmiotem rozmów _ - twierdzi Paweł Graś.

bETMNOaL

Rzecznik rządu liczy, że prokuratura zajmie stanowisko wobec doniesień Rzeczpospolitej. _ - Przede wszystkim oczekujemy wyjaśnień i od prokuratorów, i od ekspertów, co to oznacza. Czy to jest nowy wątek w śledztwie, czy może wraca temat wykluczonego wcześniej wątku zamachu _ - dodał Paweł Graś.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak służby sprawdzały ofiary Smoleńska Specjaliści ABW pobierali 11 kwietnia 2010 r. materiał porównawczy do badań DNA - umożliwiających identyfikację ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Sekcja zwłok technika Jaka-40. Samobójstwo? Sekcja zwłok Remigiusza Musia potwierdziła, że popełnił on samobójstwo. Nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich.
Odpowiadał w sprawie Smoleńska. Nie żyje Technik pokładowy Jaka-40, który wylądował na smoleńskim lotnisku, godzinę przed katastrofą Tu-154M chorąży Remigiusz M. nie żyje.
bETMNObm
KOMENTARZE
(0)