Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Afganistanie. Dziesięciolatka miała dokonać zamachu samobójczego

0
Podziel się:

Dziewczynka powiedziała na konferencji prasowej afgańskiego MSW, że brat nałożył jej kamizelkę z materiałami wybuchowymi. Miał ją wysadzić przez zdalne odpalenie przy posterunku policji, ale uciekł gdy zaczęła szlochać.

Terroryzm w Afganistanie. Dziesięciolatka miała dokonać zamachu samobójczego
(PAP/EPA)

Dziesięcioletnia dziewczynka oddała się w ręce żołnierzy w miejscowości Chanszin w prowincji Helmand na południu Afganistanu i wyznała, że jej dorosły brat, talibski dowódca, namówił ją do zamachu samobójczego na wojskowy punkt kontrolny.

Dziewczyna imieniem Spogmaj powiedziała na konferencji prasowej zorganizowanej przez afgańskie MSW, że brat nałożył jej kamizelkę wypełnioną materiałami wybuchowymi. Miał ją wysadzić w powietrze powodując zdalne odpalenie śmiercionośnego ładunku przy posterunku policji, ale uciekł gdy Spogmaj zaczęła szlochać.

- _ Bałam się mojego tatusia - sympatyka talibów, więc zamiast wrócić z kamizelką do domu - zwróciłam się do policji _ - wyznała Spogmaj na konferencji prasowej.

Talibowie zawsze dotąd zaprzeczali, jakoby mieli posługiwać się dziećmi do przeprowadzania zamachów terrorystycznych.

Jednak w marcu 2013 roku, również w prowincji Helmand, dwóch chłopców zginęło, a sześciu zostało rannych, gdy w szkole podstawowej podczas lekcji, na której zaznajamiano uczniów z działaniem detonatorów, eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony w specjalnej kamizelce.

Dwa miesiące wcześniej zginęła rozerwana na strzępy ośmioletnia dziewczynka, która niosła w torbie bombę, którą miała podłożyć na posterunku policji w prowincji Uruzgan, na południu Afganistanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny w skutkach zamach. Ofiarami dzieci Co najmniej 10 osób zginęło, a dziewięć zostało rannych w eksplozji, do której doszło w domu przywódcy plemiennego.
Wielka akcja na koniec misji w Afganistanie Polska misja wojskowa w Afganistanie powoli dobiega końca. Trwa wycofanie sprzętu i uzbrojenia z tego kraju.
Kabul: Atak w dzielnicy ambasad Wojskowy konwój został zaatakowany, gdy wjeżdżał do bazy. Początkowe informacje Reutersa potwierdziło NATO.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)