Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Wlk. Brytanii. Były premier mógł być celem zamachu

0
Podziel się:

Nie jest wykluczone, że Tony Blair mógł zginąć z ręki 26-latka.

Terroryzm w Wlk. Brytanii. Były premier mógł być celem zamachu
(PAP/EPA)

Oskarżony o terroryzm 26-letni Erol Incedal, którego proces ze względu na bezpieczeństwo państwa zostanie częściowo utajniony, mógł planować zamach na byłego premiera Tony'ego Blaira (na zdjęciu) - usłyszał dziś sąd.

Aresztowany w ubiegłym roku Incedal jest oskarżony o przygotowywanie aktów terroru i o posiadanie instrukcji konstruowania ładunków wybuchowych. W samochodzie oskarżonego, którego zatrzymano we wrześniu 2013 roku z powodu wykroczenia drogowego, znaleziono adres posiadłości Tony'ego Blaira i jego żony Charie.

W dniu otwarcia procesu oskarżenie oświadczyło, że akty terroru, które planowali Incedal i drugi mężczyzna oskarżony wraz z nim, mogły być wymierzone albo przeciwko określonym osobistościom, albo też być takimi atakami, jak ten w roku 2008 w Bombaju, gdy w ataku niewielkiej 10-osobowej grupy pakistańskich terrorystów zginęło 166 osób.

Nie ustają ataki na Państwo Islamskie:

Prokuratura zabiegała, by cały proces ze względu na bezpieczeństwo państwa toczył się przy drzwiach zamkniętych, co, jak pisze Reuters, było prośbą bezprecedensową w najnowszej historii brytyjskiego sądownictwa, lecz wniosek ten został odrzucony w czerwcu przez sąd apelacyjny.

Niemniej proces ma zostać częściowo utajniony.

61-letni Tony Blair, który ma dom w centrum Londynu, był premierem w latach 1997-2007, a obecnie jest wysłannikiem kwartetu bliskowschodniego (ONZ, UE, Rosja, USA) i zajmuje się procesem pokojowym w tym regionie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/m312016.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/blair;samoloty;nie;zniszcza;panstwa;islamskiego,85,0,1622869.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Blair: Samoloty nie zniszczą Islamistów Były premier brytyjski uważa, że do pokonania dżihadystów niezbędne może się okazać wykorzystanie sił lądowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/m313052.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ataki;terrorystyczne;w;wielkiej;brytanii;ochrona;zaostrzy;kontrole;na;lotniskach,119,0,1576055.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Wielkiej Brytanii strach przed zamachami Zaostrzone środki bezpieczeństwa wprowadzono w Wielkiej Brytanii i innych krajach po niedawnych ostrzeżeniach służb wywiadowczych USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m312014.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tony;blair;sytuacja;w;iraku;skutkiem;toksycznej;mieszanki;zlej;polityki;i;zlej;religii,85,0,1568597.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sytuacja w Iraku to efekt "złej polityki i złej religii" Były premier Tony Blair twierdzi, że obecny kryzys to nie skutek amerykańsko-brytyjskiej inwazji na Irak w 2003 r.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)