Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szwecja: Szajki włamywaczy z Europy Wschodniej, w tym z Polski

0
Podziel się:

W całej Szwecji zgłoszono ponad 22 tysiące włamań do domów i mieszkań. Część z nich to dzieło Polaków.

Szwecja: Szajki włamywaczy z Europy Wschodniej, w tym z Polski
(Photodeus/CC/Flickr)
bEKptaBh

Zorganizowane szajki złodziejskie działające w Szwecji pochodzą głównie z Litwy i z Polski. Tak wynika z danych tamtejszej policji.

W zeszłym roku w całej Szwecji zgłoszono ponad 22 tysiące włamań do domów i mieszkań. Policja sporządziła listę zawierającą nazwiska półtora tysiąca obcokrajowców, które utrzymują się z kradzieży na terenie kraju.

Tworzą oni około 15 profesjonalnych szajek. 500 złodziei pochodzi z Litwy, a 300 - z Polski. Reszta to obywatele Gruzji,. Białorusi, Rumunii i Bułgarii.

bEKptaBj

Większość grup jest świetnie zorganizowana. Przyjeżdżają do Szwecji z konkretnym zleceniem, posługują się systemem nawigacji satelitarnej, po kradzieży szybko wracają do swojego kraju. Skradzionych przedmiotów nie wywożą jednak od razu. By nie wzbudzać podejrzeń, dopiero po jakimś czasie wysyłają je korzystając na przykład z usług firm przewozowych.

Szwedzka policja ma nadzieję, że dzięki sporządzeniu swoistej ewidencji włamywaczy na gościnnych występach uda się zwiększyć wykrywalność tego rodzaju przestępstw. W ciągu ostatnich trzech lat zatrzymywano co roku około 400 członków profesjonalnych szajek złodziejskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Złodzieje nie chcą audi. Teraz w modzie... Gang specjalizujący się w kradzieżach z terenu Niemiec paneli solarnych rozbili policjanci z CBŚP, przy współpracy z niemieckimi funkcjonariuszami. Łupem grupy mógł paść towar o wartości ponad miliona euro.
Łapiąc złodzieja możesz złamać prawo Za nawet najmniejsze przekroczenie uprawnień możesz odpowiedzieć przed sądem.
Wpadł gang "dobrze ubranych rabusiów" Specjalizował się w kradzieżach luksusowych zegarków oraz biżuterii. Namierzało go 200 detektywów.
bEKptaBK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)