Notowania

szwajcaria
25.08.2010 12:41

Szwajcarzy nie pójdą do urn w sprawie kary śmierci

Pomysł przeprowadzenia kontrowersyjnego referendum został wycofany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(malias/CC/Flickr)

Kontrowersyjna inicjatywa w sprawie przeprowadzenia referendum na rzecz przywrócenia kary śmierci została wycofana - poinformował rzecznik komitetu inicjatywnego Marcel Graf.

Jak podano na stronie internetowej komitetu, inicjatywa była jedynym sposobem na nagłośnienie kwestii lekceważenia interesów ofiar przestępstw przez wymiar sprawiedliwości.

_ - Naszym głównym celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na nieprawidłowości _ - wskazał komitet, zaznaczając, że szwajcarski system prawny stoi po stronie sprawców przestępstw, a nie ich ofiar. Krewni ofiar nie mają żadnej możliwości, by się bronić. _ Politycy muszą wreszcie postawić system prawny po stronie ofiar _ - podkreślono.

*Dla przeprowadzenia referendum *byłoby potrzebne zebranie co najmniej 100 tysięcy podpisów. Pomysł przywrócenia kary śmierci natrafił na negatywny oddźwięk szwajcarskiej sceny politycznej.
We wtorek w szwajcarskim federalnym dzienniku urzędowym ogłoszono, że kancelaria rządu federalnego formalnie zezwoliła na zbieranie podpisów pod inicjatywą referendum.

W ponad 60 lat po ostatniej egzekucji w Szwajcarii organizatorzy akcji wystąpili o przywrócenie kary śmierci dla osób, które _ w połączeniu z czynnościami seksualnymi wobec dzieci, przemocą seksualną lub gwałtem dopuszczają się umyślnego zabójstwa lub morderstwa _.

Jak poinformował Graf, wszyscy członkowie siedmioosobowego komitetu mają związki z ofiarą przestępstwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t92855.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/poslowie;nie;chca;kary;wiezienia;za;in;vitro,204,0,617164.html) Posłowie nie chcą kary więzienia za in vitro Posłowie PO i Lewicy zgłosili wniosek o odrzucenie tego projektu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t78554.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/phenian;grozi;smiercia;za;handel;obca;waluta,229,0,601573.html) Phenian grozi śmiercią za handel obcą walutą Zakaz obowiązuje od grudniowej dewaluacji wona. Miała zdławić szalejącą inflację.
Tagi: szwajcaria, referendum, kara śmierci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz