Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szpiegostwo na Litwie. Drugi przypadek w ciągu miesiąca

0
Podziel się:

Podstawą do otwarcia dochodzenia były materiały przedstawione przez Departament Bezpieczeństwa Państwa - podała litewska prokuratura.

Szpiegostwo na Litwie. Drugi przypadek w ciągu miesiąca
(Mr. T in DC/CC/Flickr)
bEIMEygl

Litewska prokuratura poinformowała, że wystąpiła o otwarcie dochodzenia przeciwko swojemu obywatelowi, który był członkiem służb sanitarnych w siłach zbrojnych, podejrzewanemu o szpiegostwo.

Podstawą do otwarcia dochodzenia były materiały przedstawione przez Departament Bezpieczeństwa Państwa - podała litewska prokuratura. Nie sprecyzowano, kim są zleceniodawcy.

10 listopada objęto dochodzeniem innego obywatela Litwy, któremu zarzuca się szpiegostwo na rzecz Białorusi. Osobę tę zidentyfikowano jako byłego pracownika służb nawigacji powietrznej Oro navigacija - sprecyzowała agencja BNS.

bEIMEygn

Podejrzanemu grozi do 15 lat więzienia za przekazanie Mińskowi informacji, w tym poufnych, o litewskiej infrastrukturze, również militarnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja ostro odpowiada Litwie. "Skończy jak..." Niektórzy rosyjscy politycy domagali się zerwania stosunków z Wilnem, a MSZ uznało, że antyrosyjska retoryka Grybauskaite jest ostrzejsza niż nacjonalistów z Kijowa.
Rosjanie utrudniają Litwinom wjazd do kraju Natomiast frakcja komunistów w rosyjskiej Dumie Państwowej zaproponowała zerwanie stosunków dyplomatycznych z Litwą i zastosowanie wobec niej sankcji.
Rosyjska agentka wolna. Wymiana szpiegów? Krajom zachodnim zależało na wydostaniu z rosyjskich więzień trzech osób skazanych za współpracę z niemieckim i amerykańskim wywiadem.
bEIMEygO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)