Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szpiedzy w Polsce. Oskrażony che by wypuszczono go z aresztu

0
Podziel się:

Stanisław Sz. i jego adwokat chcą, by sąd uchylił decyzję o areszcie.

Szpiedzy w Polsce. Oskrażony che by wypuszczono go z aresztu
(Keith Allison/Flickr)

Do sądu wpłynęło zażalenie obrony na decyzję o areszcie wobec podejrzanego o szpiegostwo Stanisława Sz. - podał dziś zespół prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zażalenie wnosi, by sąd okręgowy uchylił decyzję o areszcie. Rzeczniczka SO sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak powiedziała, że w zażaleniu adwokat podejrzanego zarzucił Sądowi Rejonowemu dla Warszawy Woli, że naruszył prawo podejrzanego do obrony. Miało to polegać na tym, iż obrońca i sam podejrzany nie mogli zapoznać się z materiałem dowodowym Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, który był podstawą jej wniosku o areszt. Według obrony nie uprawdopodobniono także należycie faktu popełnienia przestępstwa przez Sz.

_ - Będziemy w sądzie okręgowym wnosić o utrzymanie decyzji o areszcie _ - zapowiedział w rozmowie z rzecznik prokuratury apelacyjnej Zbigniew Jaskólski. Na razie nie wiadomo, kiedy SO rozpatrzy zażalenie. Sędzia Leszczyńska-Furtak podkreśliła, że najpierw trzeba uzyskać akta sprawy, które są niejawne.

17 października prawnik o podwójnym, polsko-rosyjskim obywatelstwie Stanisław Sz. został aresztowany na trzy miesiące przez sąd rejonowy. O areszt wniosła prokuratura apelacyjna, która postawiła mu zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu - za co grozi od roku do 10 lat więzienia.

Tego samego dnia Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie aresztował podpułkownika z jednego z departamentów MON Zbigniewa J. Wniosła o to warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa, która postawiła mu zarzut udziału w działalności na rzecz obcego wywiadu.

Po posiedzeniu sejmowej speckomisji w tej sprawie pos. Marek Biernacki (PO) ujawnił, że obaj pracowali na rzecz GRU. Według prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta ich sprawy łączą się, ale nie współdziałali ze sobą.

Czytaj więcej w Money.pl
Szpieg w Sejmie? "Nikt go nie pamięta" Podejrzany o szpiegostwo prawnik o podwójnym obywatelstwie Stanisław Sz. wszedł do Sejmu 12 marca, dzięki upoważnieniu szefa biura Twojego Ruchu.
Polski oficer szpiegował na rzecz Rosji. ABW wkroczyło do MON MON potwierdza - zatrzymaliśmy szpiega. Według nieoficjalnych źródeł oficer posiadał bardzo dużą wiedzę.
Domagają się od innych krajów list agentów Władze Niemiec wezwały inne kraje do ujawnienia nazwisk agentów działających na ich terenie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)