Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
14.07.2014 12:44

Sytuacja na Ukrainie. Wojsko odzyskało kontrolę nad kolejnym regionem

Resort poinformował, że ostatniej nocy siły antyterrorystyczne Ukrainy były kilkakrotnie ostrzeliwane przez bojowników, jednak ich ataki zostały odparte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ANASTASIA VLASOV)

Ukraińskie siły antyterrorystyczne odblokowały zajęte wcześniej przez prorosyjskich bojowników lotnisko w Ługańsku na wschodzie kraju i przejęły kontrolę nad kilkoma miejscowościami w tym regionie - podało Ministerstwo Obrony w Kijowie.

Resort poinformował, że w związku z sukcesami operacji antyterrorystycznej część rebeliantów próbuje opuścić Donieck. _ W tym celu przebierają się oni w cywilne ubrania i konfiskują prywatne samochody _ - czytamy w komunikacie.

Oswobodzone z buntowników miejscowości to: Metalist, Ołeksandriwsk, Biłe, i Rozkiszne w obwodzie ługańskim. Ministerstwo Obrony przyznało, że najtrudniejsza sytuacja nadal panuje w Doniecku, Ługańsku, Lisiczańsku, Siewierodoniecku i Antracycie.

_ - W miejscach tych bojownicy przerabiają zajęte przez siebie budynki administracji państwowej w punkty oporu _. _ Zablokowane są tam centralne, państwowe (ukraińskie) stacje telewizyjne i radiowe, a zamiast nich nadawany jest sygnał telewizji rosyjskich () _ - przekazano.

Resort poinformował, że ostatniej nocy siły antyterrorystyczne Ukrainy były kilkakrotnie ostrzeliwane przez bojowników, jednak ich ataki zostały odparte. W komunikacie podkreślono, że ukraińskie wojska nie odnotowały strat w ludziach.

Władze Ługańska podały tymczasem, że w ciągu ostatniej doby w wyniku starć między siłami prorosyjskimi a antyterrorystami w mieście tym zginęły trzy osoby, zaś 14 zostało rannych. W wielu miejscowościach regionu brakuje energii elektrycznej i wody oraz przerwano dostawy gazu.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowo proszą o azyl. Rosja nie odmówi Ponad 90 procent uchodźców to kobiety i dzieci.
Rosja gotowa zbombardować ukraińską armię -_ Nasza cierpliwość ma swoje granice _ - cytuje kremlowskie źródła Kommiersant.
Prezydent Ukrainy żąda szybkiej reakcji Europy Poroszenko rozmawiał na ten temat z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem - podało biuro prasowe ukraińskiego prezydenta.
Tagi: konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz