Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja we Francji. Popularność prezydenta Hollande'a rekordowo niska

0
Podziel się:

8 na 10 Francuzów negatywnie wypowiada się o prezydencie.

Sytuacja we Francji. Popularność prezydenta Hollande'a rekordowo niska
(Garci80/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Tylko 12 procent ankietowanych Francuzów pozytywnie ocenia działania prezydenta - wynika z sondażu przeprowadzonego z okazji półmetka kadencji Francois Hollande'a. Wynik ogłoszony dzisiaj jest najgorszy od początku jego prezydencji.

Sondaż przeprowadzony przez agencję YouGov France 29. i 30. października na próbie 1004 osób, wskazuje na aż 15 procentowy spadek popularności Hollande'a w stosunku do poprzedniego miesiąca.

8 na 10 Francuzów negatywnie wypowiada się o prezydencie. Hollande jest krytykowany zwłaszcza za niedotrzymanie obietnic dotyczących zredukowania rosnącego bezrobocia i deficytu budżetowego, ale także za reformę szkolnictwa i interwencję militarną w Mali.

Prezydent traci poparcie nawet we własnym obozie. Jego strategia, mająca ożywić gospodarkę poprzez zmniejszenie podatków dla firm, co miałoby stymulować wzrost zatrudnienia spowodowała, że odwróciło się od niego również wielu z jego dawnych partyjnych kolegów.

Prezes jednego z największych francuskich banków Agricole ostro skrytykował Hollande'a za niedostateczne wysiłki wkładane w próbę ożywienia tej drugiej co do wielkości gospodarki strefy euro. _ Brak jasnej wizji oraz spójnej polityki gospodarczej źle wpływa na zaufanie inwestorów, a co za tym idzie na aktywność gospodarczą _ - powiedział Jean-Paul Chifflet podczas konferencji prezentującej wyniki banku.

Według informacji podanych przez amerykańską agencję sondażową Harris Interactive 92 procent respondentów wyraziło niezadowolenie z polityki Hollande'a, natomiast 96 procent jest rozczarowanych, że prezydent nie dotrzymał obietnic składanych podczas kampanii prezydenckiej w 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Hollande do Putina: Nie uznawaj wyborów Prezydent Francji uważa, że celem jest przekonanie Moskwy i separatystów, aby wyrzekli się eskalacji napięcia i wrócili do dialogu.
Hollande wzywa Turcję. Pomóżcie Kurdom Prezydent Francji zażądał od Turcji otwarcia granicy z Syrią, by pomóc Kurdom w Kobane. Według francuskich mediów władze w Ankarze celowo dążą do wyniszczenia jednostek kurdyjskich w starciach z islamistami.
Hollande zapowiada naloty na dżihadystów _ - Francuskie naloty na pozycje dżihadystów w Iraku rozpoczną się gdy tylko zidentyfikujemy cele, co nastąpi wkrótce - _podkreślił prezydent Francji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)