Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja we Francji. Popularność prezydenta Hollande'a rekordowo niska

0
Podziel się:

8 na 10 Francuzów negatywnie wypowiada się o prezydencie.

Sytuacja we Francji. Popularność prezydenta Hollande'a rekordowo niska
(Garci80/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bFemiBjF

Tylko 12 procent ankietowanych Francuzów pozytywnie ocenia działania prezydenta - wynika z sondażu przeprowadzonego z okazji półmetka kadencji Francois Hollande'a. Wynik ogłoszony dzisiaj jest najgorszy od początku jego prezydencji.

Sondaż przeprowadzony przez agencję YouGov France 29. i 30. października na próbie 1004 osób, wskazuje na aż 15 procentowy spadek popularności Hollande'a w stosunku do poprzedniego miesiąca.

8 na 10 Francuzów negatywnie wypowiada się o prezydencie. Hollande jest krytykowany zwłaszcza za niedotrzymanie obietnic dotyczących zredukowania rosnącego bezrobocia i deficytu budżetowego, ale także za reformę szkolnictwa i interwencję militarną w Mali.

bFemiBjH

Prezydent traci poparcie nawet we własnym obozie. Jego strategia, mająca ożywić gospodarkę poprzez zmniejszenie podatków dla firm, co miałoby stymulować wzrost zatrudnienia spowodowała, że odwróciło się od niego również wielu z jego dawnych partyjnych kolegów.

Prezes jednego z największych francuskich banków Agricole ostro skrytykował Hollande'a za niedostateczne wysiłki wkładane w próbę ożywienia tej drugiej co do wielkości gospodarki strefy euro. _ Brak jasnej wizji oraz spójnej polityki gospodarczej źle wpływa na zaufanie inwestorów, a co za tym idzie na aktywność gospodarczą _ - powiedział Jean-Paul Chifflet podczas konferencji prezentującej wyniki banku.

Według informacji podanych przez amerykańską agencję sondażową Harris Interactive 92 procent respondentów wyraziło niezadowolenie z polityki Hollande'a, natomiast 96 procent jest rozczarowanych, że prezydent nie dotrzymał obietnic składanych podczas kampanii prezydenckiej w 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Hollande do Putina: Nie uznawaj wyborów Prezydent Francji uważa, że celem jest przekonanie Moskwy i separatystów, aby wyrzekli się eskalacji napięcia i wrócili do dialogu.
Hollande wzywa Turcję. Pomóżcie Kurdom Prezydent Francji zażądał od Turcji otwarcia granicy z Syrią, by pomóc Kurdom w Kobane. Według francuskich mediów władze w Ankarze celowo dążą do wyniszczenia jednostek kurdyjskich w starciach z islamistami.
Hollande zapowiada naloty na dżihadystów _ - Francuskie naloty na pozycje dżihadystów w Iraku rozpoczną się gdy tylko zidentyfikujemy cele, co nastąpi wkrótce - _podkreślił prezydent Francji.
bFemiBki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)