Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Kenii. Bojownicy porwali autobus i zabili 28 pasażerów

0
Podziel się:

Napastnicy zmusili kierowcę do zatrzymania pojazdu, zjechania z drogi, po czym nakazali pasażerom, by wysiedli i oddzielili tych, których uznali za niemuzułmanów od muzułmanów.

Sytuacja w Kenii. Bojownicy porwali autobus i zabili 28 pasażerów
(teachandlearn/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bESVCHgB

Policja twierdzi, że za masakrę są odpowiedzialni członkowie działającej w Somalii islamistycznej milicji Al-Szabab. Atak potwierdziło kenijskie MSW, które jednak nie sprecyzowało, kim byli napastnicy.

_ Bandyci o świcie urządzili zasadzkę na autobus jadący z Mandery do Nairobi i zabili 28 pasażerów z około 60 osób w pojeździe _ - przekazał resort na Twitterze.

Według przedstawicieli policji autobus został uprowadzony ok. 50 km od miasta Mandera, leżącego w pobliżu granicy Kenii z Somalią i Etiopią.

bESVCHgD

Komendant policji hrabstwa Mandera, Noah Mwavinda, opowiadał, że napastnicy zmusili kierowcę do zatrzymania pojazdu, zjechania z drogi, po czym nakazali pasażerom, by wysiedli i oddzielili tych, których uznali za niemuzułmanów od muzułmanów. Następnie wsiedli do pojazdu razem z niemuzułmanami i próbowali odjechać, ale autobus ugrzązł w błocie. Napastnicy zastrzelili wtedy swoich zakładników i uciekli do Somalii.

Kenia stała się areną ataków bombowych i z użyciem broni palnej od kiedy wysłała swoje wojska do Somalii w październiku 2011 roku. Zamachy przypisuje się bojownikom z Al-Szabab. Według władz od tego czasu doszło do co najmniej 135 ataków, w tym na centrum handlowe Westgate w Nairobi we wrześniu 2013 roku. W strzelaninie i zamachach bombowych, które relacjonowały wszystkie telewizje i gazety świata, zginęło wtedy 67 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Agencja Reutera przypomina także, że w hrabstwie Mandera w ubiegłym roku wybuchły walki między klanami, w wyniku których setki ludzi były zmuszone do ucieczki.

Czytaj więcej w Money.pl
Plemie zaatakowało policjantów. 7 ofiar Prawdopodobnie wpadli w zasadzkę podczas akcji prowadzonej w okolicach jeziora Turkana.
Prezydent Kenii będzie zeznawał w Hadze Będzie to pierwszy przypadek wykorzystania w praktyce przepisu kenijskiej konstytucji.
Wirus Ebola w Afryce. Kenia zamyka granice Kenijskie linie lotnicze Kenya Airways ogłosiły już wcześniej zawieszenie lotów do stolic tych krajów. Pasażerom, którzy wykupili już bilety zwracane są pieniądze.
bESVCHhe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)