Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Jemenie. Były prezydent objęty sankcjami ONZ

0
Podziel się:

Do ich uchwalenia potrzebna była zgoda wszystkich 15 członków Rady Bezpieczeństwa.

Rada Bezpieczeństwa ONZ
Rada Bezpieczeństwa ONZ (Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Były prezydent Ali Abdullah Saleh i dwaj wysokiej ranki dowódcy rebeliantów szyickich zostali ukarani za zagrażanie pokojowi, bezpieczeństwu i stabilności tego kraju.

Sankcje polegają na zakazie wydawania wiz wjazdowych dla Saleha i jego towarzyszy przez wszystkie kraje członkowskie ONZ oraz zamrożeniu jego aktywów w bankach tych krajów.

Do uchwalenia sankcji potrzebna była zgoda wszystkich 15 członków Rady Bezpieczeństwa. Ambasador Litwy w ONZ Raimonda Murmokaite, która przewodniczy komisji Rady ds. sankcji, zawiadomiła na Twitterze, że do wyznaczonego terminu w piątek wieczorem nie wpłynął żaden sprzeciw i wobec tego sankcje weszły w życie.

Saleh, były prezydent Jemenu Północnego, był prezydentem zjednoczonego Jemenu w latach 1990 - 2012. W lutym 2012 r. ustąpił i przekazał władzę dotychczasowemu wiceprezydentowi Abd ar-Rab Mansur al-Hadiemu. Saleh - oskarżany o liczne zbrodnie i prześladowanie opozycji - sprzymierzył się następnie z rebeliantami szyickimi z plemienia Huthi i wspiera walkę z legalnymi władzami Jemenu.

Czytaj więcej w Money.pl
43 ofiary zamachu bombowego w stolicy Do ataku doszło na placu Tahrir, który znajduje się w strefie kontrolowanej przez szyickich rebeliantów z ruchu Huti.
Arabia Saudyjska wzywa do przestrzegania... _ Sytuacja w Republice Jemenu ewoluuje w bardzo poważny sposób _ - ocenił szef saudyjskiego MSZ, cytowany dziś przez lokalne media.
Pocisk spadł przy ambasadzie. Są ranni Terrorystyczny atak miał być odpowiedzią na wczorajszy nalot amerykańskiego drona.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)