Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sytuacja na ukrainie. Szanse na pokój w Donbasie

0
Podziel się

Mimo wielokrotnych apeli ze strony ukraińskiej mińskie porozumienie nie było w pełni realizowane, a prorosyjscy bojówkarze niemal każdego dnia przeprowadzali ostrzał.

Sytuacja na ukrainie. Szanse na pokój w Donbasie
(EAST NEWS)
bEhITtqt

Zwiększają się szanse na całkowite zawieszenie broni w Donbasie. Takie informacje przekazali przedstawiciele OBWE, Ukrainy, Rosji oraz samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej po roboczym spotkaniu w Doniecku.

Podczas spotkania strony przedstawiły swoje punkty widzenia na temat realizacji porozumienia z Mińska o zawieszeniu broni podpisanego we wrześniu. Szczególne istotne jest, zdaniem stron konfliktu, wstrzymanie ognia ciężkiej artylerii oraz wyprowadzenie ciężkiego sprzętu bojowego z rejonu walk. Mówiono także o wstrzymaniu ostrzału donieckiego lotniska oraz Pieskowa.

Dla ludności cywilnej z Doniecka właśnie zaprzestanie ostrzałów jest szczególnie istotne. Oksana Czuriłowa z Doniecka mówiła Polskiemu Radiu: _ Ludzie ciągle żyją w obawie przed ostrzałami. Boją wychodzić się z domów, boją się kłaść spać, bo mogą się nie obudzić _.

bEhITtqv

Mimo wielokrotnych apeli ze strony ukraińskiej mińskie porozumienie nie było w pełni realizowane, a prorosyjscy bojówkarze niemal każdego dnia ostrzeliwali pozycje sił ukraińskich. Jednocześnie przedstawiciele sztabu operacji antyterrorystycznej w Donbasie przyznają, iż liczba incydentów zbrojnych stopniowo maleje.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko spotka się z Putinem. Kiedy? Czwórka polityków, jak pisze AFP, regularnie kontaktuje się telefonicznie i próbuje znaleźć rozwiązanie konfliktu na prorosyjskim wschodzie Ukrainy.
Ewakuacja Polaków z Donbasu w styczniu Do ewakuacji z Donbasu ma dojść w ciągu 7-10 dni. Chętnych było 200 osób.
Nie udało się sprowadzić Polaków z Donbasu Bronisław Komorowski będzie dopingował rząd, by wywiązał się z obietnicy. Prezydent jest sercem z polskimi mieszkańcami wschodniej Ukrainy.
bEhITtqW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)