Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strzelanina w szkole w Filadelfii

0
Podziel się:

To już drugi przypadek strzelaniny w amerykańskiej szkole w tym tygodniu.

Strzelanina w szkole w Filadelfii
(Mike Miley/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Dwóch uczniów zostało postrzelonych przez ich kolegę, który otworzył do nich ogień w sali gimnastycznej. Sprawca, którego motywy działania są nieznane, usiłował uciec, ale został zatrzymany przez policję.

Do incydentu doszło w Delaware Valley Charter High School, na północy Filadelfii, po południu czasu miejscowego.

Chłopak i dziewczyna w wieku 15 lat zostali ranni i odwiezieni do szpitala, ale ich stan nie budzi obaw. Personaliów napastnika nie ujawniono. Budynek szkoły został zamknięty a na miejsce przybył specjalny oddział policji antyterrorystycznej.

Był to już drugi przypadek strzelaniny w amerykańskiej szkole w tym tygodniu. We wtorek 12-letni uczeń szkoły w Roswell, w stanie Nowy Meksyk, otworzył ogień do kolegów raniąc dwóch z nich.

Do najtragiczniejszego incydentu doszło w grudniu 2012 r. w szkole podstawowej Sandy Hook, w Newtown, w stanie Connecticut, gdzie 20-letni szaleniec zastrzelił 20 uczniów i 6 osób dorosłych. Po tej masakrze w Stanach Zjednoczonych rozgorzała ogólnonarodowa dyskusja nad kwestią dostępności do broni palnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawca strzelaniny w USA to 12-latek Chłopiec przemycił do szkoły strzelbę myśliwską kalibru 5 mm w torbie, a potem pojawił się na sali gimnastycznej, gdzie zebranych było około 500 uczniów i zaczął strzelać.
Strzelanina w szkole. Uczeń i nauczyciel zabici Władze USA zidentyfikowały nauczyciela zabitego w szkole w amerykańskim stanie Newada.
Koniec z wolną sprzedażą broni. To rewolucja Taką decyzję podjęła Belgia. To jeden z tematów numer jeden w dzisiejszej prasie. Minister sprawiedliwości zlikwidowała listę broni palnych, na które do tej pory nie były wymagane licencje.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)