Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strzelanina w Las Vegas. Pięć osób nie żyje

0
Podziel się:

Dwoje napastników - mężczyzna i kobieta - zastrzeliło w niedzielę w Las Vegas, w stanie Newada, trzy osoby, w tym dwóch policjantów, po czym popełniło samobójstwo - poinformowała policja.

Strzelanina w Las Vegas. Pięć osób nie żyje
(sanctumsolitude/CC/Flickr)

Szef policji w Las Vegas Douglas Gillespie powiedział na konferencji prasowej, że napastnicy śmiertelnie postrzelili dwóch policjantów w jednej z pizzerii w Las Vegas. Mieli wznosić okrzyki: _ To jest rewolucja! _. Jeden z funkcjonariuszy zdołał jeszcze odpowiedzieć ogniem.

Napastnicy zbiegli następnie do znajdującego się naprzeciwko pizzerii marketu sieci WalMart, gdzie śmiertelnie zranili 1 osobę. Według Gillespiego, po wymianie strzałów z przybyłymi policjantami, kobieta najpierw zastrzeliła swojego towarzysza, po czym popełniła samobójstwo.

Nazwisk napastników nie ujawniono. Motywy ich działania, mimo wznoszonych okrzyków, pozostają niejasne.

_ - Jestem zdruzgotany przez dzisiejsze wydarzenia. Dwóch funkcjonariuszy i niewinna osoba postronna zostali zamordowani w akcie bezsensownej przemocy. Myślami i modlitwą łączę się z rodzinami ofiar _ - powiedział gubernator stanu Newada Brian Sandoval.

Las Vegas to _ stolica _ hazardu i rozrywki w USA masowo odwiedzana przez turystów. Przypadki otwierania ognia do przypadkowych osób są w USA coraz częstsze. Za każdym razem podnosi się fala apeli o wprowadzenie kontroli broni palnej czemu sprzeciwia się wpływowa organizacja National Rifle Association (NRA).

Czytaj więcej w Money.pl
Obława na mordercę. Zastrzelił policjantów Młody mężczyzna otworzył ogień do mundurowych w Moncton na wschodzie Kanady.
Wciąż szukają zabójcy izraelskich turystów Na miejscu zginęły wtedy 3 osoby, a czwarta, ciężko ranna, zmarła w szpitalu. Wśród ofiar jest małżeństwo z Izraela, oraz obywatele Francji i Belgii.
Na Ukrainie zestrzelono śmigłowiec, nie żyje generał Ukraińska Gwardia Narodowa zlikwidowała grupę, która ostrzelała helikopter.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)