Notowania

Sprawozdania Seremeta: Decyzja premiera już jutro

Po zapoznaniu się z tym dokumentem przez premiera ma on zostać udostępniony opinii publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Donald Tusk zapowiedział, że jutro podejmie decyzję w sprawie sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta za 2011 rok. Sprawozdanie trafiło do premiera w marcu.

Zgodnie z przepisami premier przyjmuje albo odrzuca sprawozdanie prokuratora generalnego, _ mając na względzie realizację zadań przez prokuratora generalnego w zakresie strzeżenia praworządności oraz czuwania nad ściganiem przestępstw _. W przypadku odrzucenia sprawozdania premier może wystąpić do Sejmu z wnioskiem o odwołanie prokuratora generalnego przed upływem kadencji.

Dzisiaj Tusk powiedział, że tego dnia wieczorem zakończy _ wnikliwą analizę _ dodatkowej informacji od Seremeta ws. parabanków, co pozwoli mu podjąć decyzję.

W połowie listopada Seremet przekazał Tuskowi dokument zawierający informacje na temat działań prokuratury dotyczących zwalczania przestępczości gospodarczej z lat 2007-2012. O informacje w związku z postępowaniami w kwestiach gospodarczych, odnoszącymi się m.in. do parabanków, premier zwrócił się do prokuratora generalnego latem. Miało to związek z ujawnionymi wtedy błędami instytucji państwowych w związku ze sprawą Amber Gold.

Po zapoznaniu się z tym dokumentem przez premiera ma on zostać udostępniony opinii publicznej.

31 marca 2010 r. weszła w życie zmiana zakładająca rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Jednocześnie zlikwidowana została Prokuratura Krajowa i powołano Prokuraturę Generalną. Przekazane sprawozdanie jest drugim złożonym szefowi rządu przez Seremeta.

Czytaj więcej w Money.pl
Kopacz mówi, co dalej z paktem fiskalnym Wczoraj rząd zaakceptował wniosek szefa MSZ o ratyfikację paktu (za zgodą wyrażoną w ustawie) i przyjął projekt ustawy w tej sprawie.
Tusk wyciąga wnioski z działań zamachowca. Wpadł przez Breivika Premier powtórzył, że konieczna jest zmiana charakteru działalności ABW.
Tusk podejmie szybką decyzję ws. Seremeta Zgodnie z przepisami premier przyjmuje albo odrzuca sprawozdanie prokuratora generalnego.
Tagi: działalność parabanków, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz