Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawa Bury-Wojtunik. Premier zapowiada "bardzo poważne rozmowy"

0
Podziel się:

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała dzisiaj serię rozmów, w tym także z wicepremierem Piechocińskim. - Ja to wyjaśnię - zadeklarowała.

Sprawa Bury-Wojtunik. Premier zapowiada "bardzo poważne rozmowy"
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEKpuStN

Premier Ewa Kopacz zapowiada wyjaśnienie sprawy Bury-Wojtunik. Szef CBA skarży się w liście do premier na polityka ludowców. Zarzuca mu "próbę destabilizacji CBA" i ujawnianie danych funkcjonariuszy z Rzeszowa. - Ja to wyjaśnię - zadeklarowała szefowa rządu.

Ewa Kopacz zapowiedziała serię spotkań i wyjaśnienie konfliktu. Dziś po południu ma odbyć "bardzo poważną rozmowę" z koordynatorem służb specjalnych, ministrem Jackiem Cichockim.

W dalszej kolejności porozmawia z szefem CBA, Pawłem Wojtunikiem, i z liderem PSL, Januszem Piechocińskim. Po tych spotkaniach Ewa Kopacz poinformuje na konferencji prasowej jakie podjęła decyzje w tej sprawie.

bEKpuStP

W późniejszej rozmowie z dziennikarzami premier zapewniała: - Wyjaśnię wszystkie możliwe aspekty dlaczego tak się dzieje, że z jednej strony jedni kierują list do premiera, i z drugiej strony kierują list do premiera, kiedy tak naprawdę dziś nie jestem żadnym zwierzchnikiem partyjnym posła Burego. Służby wiedzą do czego mają służyć, mają to robić transparentnie i jest odpowiednia ustawa, która o tym mówi - powiedziała.

Zaznaczyła, że nadzór prezesa Rady Ministrów dot. chociażby szefa CBA jest zapisany bardzo precyzyjnie w ustawie i tylko w jednym konkretnym przypadku - gdy postawione są zarzuty takiej osobie - szefa CBA można odwołać. - Oddziaływanie jakiekolwiek na służby w tej chwili - w moim odczuciu - przez premiera polskiego rządu powinny być jak najmniejsze. Służby powinny robić swoje w ramach obowiązującego prawa, nie nadużywać swojej pozycji, a z drugiej strony ci, którzy dzisiaj są w jakikolwiek sposób przez te służby sprawdzani, powinni w każdym calu ułatwiać te działania - mówiła Kopacz.

- Ja to wyjaśnię. Koordynator służb specjalnych powinien mi dzisiaj krok po kroku wyjaśnić, dlaczego to wszystko, co zajęło ostatnio opinię publiczną, się wydarzyło - dodała Kopacz.

W Rzeszowie CBA prowadzi śledztwo, w które zamieszani są tamtejsi działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. W lipcu ubiegłego roku agenci CBA przeszukali pomieszczenia użytkowane przez posła Jana Burego. Jemu samemu nie postawiono zarzutów.

bEKpuStV
Czytaj więcej w Money.pl
Rzecznik rządu zabiera głos w sprawie Burego - Jeśli w postępowaniu posła PSL są nieprawidłowości, to jest to sprawa dla prokuratury i CBA - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska.
CBA chce zmian w oświadczeniach majątkowych Obecnie _ odpowiedzialność za błędy jest iluzoryczna _ - przekonuje szef Biura Paweł Wojtunik.
CBA sprawdza oświadczenia majątkowe ministra Chodzi prawdopodobnie o kupione przed trzema laty luksusowe auto. Polityk PO miał odmówić współpracy przy wyjaśnieniu wątpliwości czy miał na to środki. CBA wystąpiło o zgodę na analizę jego konta, sąd się zgodził.
bEKpuSuq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)