Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pabianice
14.12.2014 16:12

Śmierć rowerzysty w Pabianicach. Areszt dla podejrzanych

Trzej mężczyźni, którzy brali udział w wepchnięciu rowerzysty pod autobus, zostali tymczasowo aresztowani.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Willeecole/Dreamstime)

Decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech mężczyzn, którzy brali udział w wepchnięciu rowerzysty pod autobus, podjął dzisiaj Sąd Okręgowy w Pabianicach (woj. łódzkie). 31-letni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

Zarzut zabójstwa usłyszał 24-letni mężczyzna, który z dużą siłą uderzył w twarz rowerzystę, w wyniku czego ten został śmiertelnie potrącony przez nadjeżdżający autobus. 27-letniemu uczestnikowi zdarzenia oraz 19-letniemu kierowcy samochodu, którym wszyscy trzej podróżowali, prokuratura postawiła zarzut usiłowania pobicia o charakterze chuligańskim.

Do tragedii doszło w środę po południu na ul. Nawrockiego w Pabianicach. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący renault megane kilkaset metrów przed miejscem zdarzenia wykonał manewr zawracania w niedozwolonym miejscu - na podwójnej linii ciągłej. 31-letni rowerzysta zwrócił mu uwagę.

Znajdujący się w aucie mężczyźni wygrażali rowerzyście. Wyprzedzili go, zatrzymali samochód po prawej stronie jezdni. Gdy 31-latek znajdował się na ich wysokości, siedzący z tyłu 24-letni pasażer auta wybiegł z samochodu i z dużą siłą uderzył go w głowę. W ataku brał też udział drugi pasażer.

Rowerzysta wpadł pod nadjeżdżający z naprzeciwka autobus, ponosząc śmierć na miejscu. Sprawcy odjechali samochodem.

Zdaniem prokuratury, 24-letni mieszkaniec Pabianic, który uderzył rowerzystę, widział nadjeżdżający autobus i miał świadomość, że jego działanie może doprowadzić do śmierci 31-latka. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.

27-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego usłyszał zarzut usiłowania pobicia o charakterze chuligańskim, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jak zaznaczył rzecznik łódzkiej prokuratury, kara pozbawienia wolności jest w przypadku pobicia chuligańskiego bezwzględna.

Sąd zadecydował o areszcie tymczasowym ze względu na obawę matactwa, a także wysoką kwalifikację czynu 24-latka.

Czytaj więcej w Money.pl
Wępchnął rowerzystę pod autobus. Są zarzuty _ Jak wynika z dotychczasowych relacji prawdopodobnym napastnikiem był 24-latek. Jednak rola każdego z uczestników zostanie określona w toku postępowania, wtedy zostaną postawione zarzuty _.
Wepchnął rowerzyste pod jadący autobus 31-latek jadący do pracy został zaatakowany przez mężczyznę, który wcześniej wysiadł z samochodu i jak relacjonują świadkowie, czekał na niego.
Aresztowanie w Portugalii. Planował zamach Policja i wywiad ustaliły, że na początku roku podejrzany przebywał w Syrii.
Tagi: pabianice, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz