Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śledztwo w sprawie koncertu Madonny na Stadionie Narodowym

0
Podziel się:

Koncert gwiazdy dofinansowało Ministerstwo Sportu kwotą ponad 6 mln zł. Pieniądze miały się zwrócić. Ostatecznie resort stracił prawie 5 mln zł.

Śledztwo w sprawie koncertu Madonny na Stadionie Narodowym
(madonnafan/cc/flickr)

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości dotyczących koncertu Madonny na Stadionie Narodowym. Informację przekazał Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

_ - Postępowanie sprawdzające, które było prowadzone od końca maja w sprawie, było prowadzone z zawiadomienia posła Marcina Mastalerka. W ramach tego postępowania prokuratura zwróciła się do ministerstwa sportu i turystyki o nadesłanie stosownych informacji w tym zakresie, a także zapoznała się z wystąpieniem pokontrolnym NIK. W oparciu o te dokumenty prokurator podjął decyzję o wszczęciu śledztwa w tej sprawie - _ wyjaśnił rzecznik.

Rzecznik dodał, że w oparciu o zawiadomienie rozpoczęto postępowanie sprawdzające, w ramach którego zwrócono się do ministerstwa sportu i turystyki o nadesłanie informacji w tym zakresie. Prokuratura poprosiła także Najwyższą Izbę Kontroli o przesłanie dokumentacji.

W maju NIK stwierdziła w raporcie, że ministerstwo sportu i turystyki wydało publiczne pieniądze na koncert Madonny niegospodarnie i niezgodnie z ich przeznaczeniem.

NIK uznał, że z budżetowej rezerwy celowej przeznaczonej na zadania związane z turniejem Euro 2012 oraz na upowszechnianie siatkówki wśród dzieci i młodzieży można było finansować wyłącznie przedsięwzięcia związane z tymi dwoma celami. W tych celach nie mieścił się koncert Madonny. Resort sportu zarzuty odpierał i przekonywał, że _ NIK zamknął oczy na zdrowy rozsądek _.

Jednak w oparciu o te materiały prokurator doszedł do wniosku, że istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Piosenkarka wystąpiła w Warszawie 1 sierpnia 2012 roku. Koncert gwiazdy dofinansowało Ministerstwo Sportu kwotą ponad 6 mln zł. Pieniądze miały się zwrócić. Ostatecznie resort stracił prawie 5 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten raport pogrąży Joannę Muchę? Posłowie PiS z sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki Adam Hofman i Marcin Mastalerek domagają się natychmiastowej dymisji minister sportu Joanny Muchy w związku raportem NIK na temat organizacji koncertu Madonny na Stadionie Narodowym.
"Decyzja o koncercie Madonny była słuszna" - _ Gdybym nie wydała tych pieniędzy, oskarżono by mnie o zmarnowanie szansy na promocję Stadionu _. Tak tłumaczy się Joanna Mucha.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)