Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śląskie: zatrzymano sprawcę serii napadów na banki

0
Podziel się:

Do napadów na niewielkie placówki bankowe doszło w ostatnich trzech miesiącach w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Zabrzu oraz dwukrotnie w Rudzie Śląskiej.

Śląskie: zatrzymano sprawcę serii napadów na banki
(Prebranac/Dreamstime)

Za serią napadów na placówki bankowe, do których doszło w ostatnich trzech miesiącach w kilku miastach Górnego Śląska, stał 29-latek ze Świętochłowic - ustalili policjanci z zespołu ds. napadów śląskiej komendy wojewódzkiej. Mężczyzna został aresztowany.

_ - Dwa spośród sześciu napadów zdarzyły się w Rudzie Śląskiej. Sprawca w odstępie sześciu dni dwukrotnie napadł na ten sam bank. Podczas drugiego rabunku po wejściu do środka krzyknął: "powtórka z rozrywki" _ - relacjonował w sobotę Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

_ - Użyte podczas drugiego napadu na ten sam bank określenie dla sądu może mieć zdecydowanie inne znaczenie. Mężczyzna siedział już bowiem w więzieniu za podobne przestępstwo; dlatego teraz, jako recydywistę, sąd może skazać go nie na 12, lecz nawet na 18 lat więzienia _ - wyjaśnił policjant.

Do napadów na niewielkie placówki bankowe doszło w ostatnich trzech miesiącach w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Zabrzu oraz dwukrotnie w Rudzie Śląskiej. Sprawca zawsze działał według podobnego schematu; grożąc obsłudze banków, żądał wydania pieniędzy. Zapisy bankowego monitoringu wskazywały, że napadów mogła dokonać ta sama osoba.

Sprawcę namierzyli policjanci z zespołu do spraw napadów Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami z Rudy Śląskiej. W ustaleniu podejrzanego pomogły informacje, przekazane policji po opublikowaniu w mediach zapisów z monitoringu.

Damian K. usłyszał na razie dwa zarzuty rozboju. Przyznał się do winy i wyjaśnił okoliczności tych przestępstw. Został aresztowany na trzy miesiące. Wkrótce ma usłyszeć kolejne zarzuty, dotyczące pozostałych napadów.

_ - Kolejne zarzuty dla aresztowanego wydają się być tylko kwestią czasu. Policjanci z pozostałych miast zebrali i nadal zbierają materiał dowodowy w tej sprawie _ - powiedział Jachimczak.

Czytaj więcej w Money.pl
Złapali członków gangu. Mają 100 zarzutów Policjanci zatrzymali 13 mężczyzn w wieku od 37 do 55 lat podejrzanych o udział w jednej z większych na terenie Polski grup przestępczych o charakterze zbrojnym.
Oszust z Sosnowca wpadł po pięciu latach 42-latek ma na koncie m.in. oszustwa i czerpanie korzyści z prostytucji. Został zatrzymany w Irlandii i przekazany stronie polskiej.
Chciał skonstruować bombę. Wsypał go tata Zabezpieczono ok. 10 litrów płynów i około 15 kg substancji sypkich.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)