Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna szefem polskiej dyplomacji

0
Podziel się:

Potwierdziły się medialne spekulacje. Szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna będzie w nowym rządzie szefem dyplomacji.

Schetyna szefem polskiej dyplomacji
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Przyszła premier Ewa Kopacz podkreślała na prezentacji Rady Ministrów, że Schetyna będzie odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Jak mówiła, jest on osobą merytoryczną i przygotowaną do pełnienia funkcji ministra spraw zagranicznych. Według Ewy Kopacz Schetyna jest gwarantem tego, że _ nie będzie nieodpowiedzialnych decyzji _.

Przyszła pani premier przyznała, że Grzegorz Schetyna znalazł się w rządzie również ze względu na wyzwania, które stoją przed nową Radą Ministrów. Przypomniała, że już w przyszłym roku odbędą się wybory parlamentarne, więc jej gabinet ma mało czasu na jakiekolwiek reformy. Jak mówiła Ewa Kopacz, w takich sytuacjach, mając kompetentnych i merytorycznych ludzi, stosuje się zasadę _ wszystkie ręce na pokład _. Stąd obecność Grzegorza Schetyny w rządzie.

Dotychczasowy minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zostanie nowym marszałkiem Sejmu. Rząd Ewy Kopacz zostanie zaprzysiężony w poniedziałek.

Dotychczasowy minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zostanie nowym marszałkiem Sejmu. Nowy rząd zostanie zaprzysiężony w poniedziałek.

Czytaj więcej w Money.pl
"Sikorski musi odejść, bo się nie sprawdził" Parlamentarzysta przekonywał, że w MSZ-cie potrzebne jest nowe otwarcie. Według niego minister pomylił się w ocenie sytuacji międzynarodowej.
Zmiany w polskiej dyplomacji. Są nominacje Wojtczak na stanowisku dyrektora Protokołu Dyplomatycznego zastąpił Krzysztofa Krajewskiego, który został ambasadorem w Bułgarii.
Polska zamyka ambasadę w Afganistanie Nieoficjalnie źródła podkreślają, że bezpośrednim powodem zamknięcia ambasady RP w Kabulu są wysokie koszty jej utrzymania, wynikające głównie z zapewnienia bezpieczeństwa placówki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)