Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna szefem dyplomacji. "To ryzykowna zmiana"

0
Podziel się:

To ryzykowne - tak dr Marek Cichocki ocenia zmianę na stanowisku szefa MSZ. Nowym szefem dyplomacji został Grzegorz Schetyna.

Schetyna szefem dyplomacji. "To ryzykowna zmiana"
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Zastąpił dotychczasowego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Marek Cichocki - dyrektor Centrum Europejskiego Natolin zaznacza, że zmiana ministra odpowiedzialnego za naszą politykę zagraniczną odbyła się w napiętej sytuacji w Europie.

- _ To w obecnym okresie ryzykowne, zwłaszcza że ma to miejsce w momencie rosnącej niepewności międzynarodowej _, _ zwłaszcza w otoczeniu Polski. Trzeba jednak wstrzymać się z oceną i komentarzami i zobaczyć jak nowy minister będzie swoją funkcję pełnił _- mówił Cichocki.

Marek Cichocki podkreśla, że przed nowym ministrem spraw zagranicznych bardzo trudne wyzwanie._ _

_ - To specyficzne ministerstwo, jest to wyjątkowy resort, wymagający nie tylko znajomości sytuacji na arenie międzynarodowej, ale także umiejętności zarządzania dyplomacją. _

Dotychczasowy minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zostanie nowym marszałkiem Sejmu. Rząd Ewy Kopacz zostanie zaprzysiężony w poniedziałek.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna szefem polskiej dyplomacji Potwierdziły się medialne spekulacje. Szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna będzie w nowym rządzie szefem dyplomacji.
"Sikorski musi odejść, bo się nie sprawdził" Parlamentarzysta przekonywał, że w MSZ-cie potrzebne jest nowe otwarcie. Według niego minister pomylił się w ocenie sytuacji międzynarodowej.
Zmiany w polskiej dyplomacji. Są nominacje Wojtczak na stanowisku dyrektora Protokołu Dyplomatycznego zastąpił Krzysztofa Krajewskiego, który został ambasadorem w Bułgarii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)