Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sawicki domaga się konsekwencji wobec policji

0
Podziel się:

Policja wykazała się nieudolnością - twierdzi poseł PSL. Jakie konsekwencje i dla kogo?

Sawicki domaga się konsekwencji wobec policji
(Hubert Matys/REPORTER)
bEIWHRPF

Policja wykazała się nieudolnością - twierdzi poseł PSL. Zdaniem polityka, minister spraw wewnętrznych powinien wyciągnąć konsekwencje wobec odpowiedzialnych za dopuszczenie do chuligańskich zachowań.

- _ Ja wiem, że jest komenda stołeczna, są komendy dzielnicowe, są oddziały prewencji, które miały ochraniać nie ten marsz, tylko ludność przed tym marszem. Ta ochrona się nie udała. Uznanie, że organizatorzy poradzą sobie z ochroną tego marszu, to jest naiwność policji. To jest dla mnie porażające _ - mówi Marek Sawicki.

Marek Sawicki dodaje, że organizatorzy Marszu Niepodległości nie powinni ponownie dostać pozwolenia na organizację manifestacji.

bEIWHRPH

-_ Z pewnością mamy do czynienia z recydywą i w mojej ocenie ta recydywa nie powinna dostawać prawa do manifestacji. Być może w wydzielonym terenie, może na lotnisku w Bemowie, żeby towarzystwo miało szansę się wyszaleć, ale z pewnością nie w reprezentacyjnej części Warszawy _ - mówi Sawicki.

Podczas wczorajszego Marszu Niepodległości, organizowanego przez Ruch Narodowy zamaskowani sprawcy obrzucili budynek ambasady Rosji petardami i racami. Spłonęła budka strażnicza. Wcześniej spalona została tęcza na Placu Zbawiciela. Dotychczas zatrzymano 72 osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Burdy w stolicy. Premier będzie się tłumaczył? SLD zapowiedział złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w związku z incydentami, do których doszło podczas Święta Niepodległości.
Premier Donald Tusk: "Jest mi wstyd!" - _ To, co się stało, jest nie do zaakceptowania _- mówił premier Donald Tusk.
Kik: "To był marsz przeciwko niepodległości" -_ Przestańmy tego typu marsze nazywać marszami niepodległości _- powiedział prof. Kazimierz Kik po Marszu Niepodległości w Warszawie.
Bilans Marszu Niepodległości. 72 zatrzymanych, 12 policjantów rannych - _ Zdziczenie i barbarzyństwo _ - mówi o ataku na rosyjską ambasadę szef MSW.
bEIWHRQi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)